"За межами здорового глузду". Додон відреагував на відсторонення від посади президента

2 січня 2018, 17:49
148
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ігор Додон заявив, що прийняв рішення не поступатися владі

Фото: Igor Dodon via Twitter

Президент Молдови Ігор Додон заявив, що рішення Конституційного суду (КС) про його тимчасове відсторонення прийнято "на межі законності і за межами здорового глузду" і є частиною гри керівного режиму демократів.

"Своїм сьогоднішнім рішенням КС остаточно перейшов в сіру зону демократії та правової держави. Суд зайвий раз підтвердив свій імідж слухняного політичного інструменту, а не конституційного органу. Це ганебне падіння для держави, яка претендує на роль демократичної", - заявив він на своїй сторінці в Facebook.

Додон зазначив, що КС під час прийняття рішення грубо порушив законну процедуру - тимчасове призупинення повноважень президента було затверджено у відповідь на прохання депутатів керівної коаліції, а не через відповідне рішення парламенту або відповідну урядову постанову.

"Таким чином, влада вибрала найпростіший і небезпечний шлях, який можна назвати принизливим навіть для самих висунутих міністрів", - сказав він.

За словами президента Молдови, влада скомпрометувала себе в очах громадян країни, що серйозно знизить її позиції під час чергових виборів-2018.

"Що стосується моєї позиції, то я прийняв рішення не поступатися. Це краще, ніж потім роками пояснювати, чому був призначений на посаду той чи інший склад міністрів, які скомпрометували себе", - наголосив Додон.

Нагадаємо, що Конституційний суд Молдови тимчасово призупинив повноваження президента країни Ігоря Додона у відповідь на відповідне прохання депутатів керівної коаліції. Його "відставка" викликана тим, що Додон вдруге відхилив кандидатури п'яти міністрів і двох віце-прем'єрів, які запропонував прем'єр Павел Філіп. Відповідно до закону, глава держави може зробити це один раз.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:12
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект