В Єгипті двох популярних тіктокерок засудили до 10 і 6 років в’язниці

22 червня 2021, 22:56

В Єгипті двох популярних тіктокерок засудили до 10 і 6 років позбавлення волі за звинуваченнями в «торгівлі людьми». Про це пише BBC.

20-річну студентку Каїрського університету Ханін Хоссам з 900 тисячами підписників у TikTok вперше заарештували в квітні 2020 року. До цього вона опублікувала відео, в якому закликала своїх підписниць-жінок приєднатись до платформи Likee і казала, що там вони можуть заробляти гроші на трансляціях. Її звинуватили в «порушенні сімейних цінностей».

Відео дня

Іншій популярній тіктокерці Маваді аль-Адхам, яка мала 3 млн підписників у TikTok і 1,4 млн підписників у Instagram, висунули такі самі звинувачення місяць потому через «непристойні» відео з ліпсінком і танцями під відомі пісні. У липні 2020 року обох дівчат визнали винними і засудили до двох років в'язниці і штрафу в розмірі 300 тисяч єгипетських фунтів (19 140 доларів). В ході апеляції в січні вирок було скасовано, і блогерок звільнили. Але пізніше їм висунули нове обвинувачення - у торгівлі людьми.

Хоссам і аль-Адхам звинуватили у «використанні дівчат в діях, що суперечать принципам і цінностям єгипетського суспільства, з метою отримання матеріальної вигоди». Обвинувачення нібито пов'язані з групою, яку Хоссам просувала на Likee, і відео, які Адхам публікувала в Instagram і TikTok. Хоссам заочно засудили до 10 років в'язниці, аль-Адхам, яка була присутня в суді, - до 6 років. Ще троє чоловіків отримали по шість років в'язниці за звинуваченням у пособництві дівчатам.

Хоссам опублікувала відео, в якому заявила, що не зробила нічого аморального, не заслужила на 10 років в'язниці, і попросила президента Абдул Фаттаха Ас-Сісі про помилування.

Правозахисники засудили рішення суду, заявивши про репресії єгипетської влади, спрямовані проти жінок-інфлюенсерів у соцмережах. Вони наголосили, що звинувачення порушують їхні права на свободу вираження поглядів і тілесну автономію.

Показати ще новини
Радіо NV
X