Втручання Росії у вибори президента США: опубліковано питання спецпрокурора до Трампа

1 травня 2018, 15:24
493
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дональд Трамп неодноразово говорив, що у нього немає жодних зв'язків з Москвою

У розпорядженні американської газети The New York Times виявився список питань, які спеціальний прокурор США Роберт Мюллер надав адвокатам президента США Дональда Трампа в рамках розслідування справи про втручання Росії в американські вибори.

Видання опублікувало ці питання на своєму сайті, зазначивши, що вони процитовані не дослівно, а деякі з них є вижимками.

NYT розділило всі питання (а їх виявилося не менше 40) на чотири категорії.

Перша з них стосується взаємин Трампа з його колишнім радником з національної безпеки Майклом Флінном. Мюллер хоче знати, що Трампу відомо про телефонні дзвінки, які Флінн робив на той момент російському послу Сергію Кисляку, як приймалося рішення про звільнення Флінна.

Чому Трамп звільнив директора ФБР

Дві інші категорії присвячені колишньому главі ФБР Джеймсу Комі і колишньому генпрокурору США Джефу Сешнсу. "Що ви думаєте про брифінг Комі від 6 січня 2017 року про втручання в російські вибори? Яка була мета вашої вечері з Комі 27 січня 2017 року, і що там було сказано? Що ви мали на увазі, коли сказали російським дипломатам 10 травня 2017 року, що звільнення містера Комі зняло тиск? " - свідчать кілька питань Мюллера.

В одному з питань спецпрокурор просить пояснити сенс одного з твітів Трампа, датованого 12 травня 2017 року. "Джеймсу Комі краще переконатися в тому, що не існує "записів" наших розмов, перш ніж він почне зливати інформацію ЗМІ", - написав тоді Трамп.

Щодо Сешнса, то Мюллера цікавить, що Трамп думає з приводу його самовідводу, яких зусиль він доклав, щоб змусити його змінити своє рішення і чому пізніше вдався до його критики.

Четвертий розділ питань стосується безпосередньо Росії. Зокрема, Мюллера цікавлять деталі зустрічі 2016 року Трампа-молодшого з російським адвокатом Наталією Весельницькою, а також подробиці поїздки Трампа в 2013 році до Москви. Також спецпрокурор просить прояснити, як обговорення велися під час кампанії щодо антиросійських санкцій, та інші питання.

Спецслужби США з січня 2017 року розслідують справу про можливе втручання Росії у вибори президента в жовтні 2016 року, підозрюючи, що у команди Трампа є зв'язки з Москвою. Влада Росії заперечує залученість до внутрішньоамериканських справ. Сам Трамп неодноразово говорив, що у нього немає жодних зв'язків з Москвою.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект