Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Всі рівні. В Євросоюзі визнали одностатеві шлюби як привід для отримання посвідки на проживання

6 червня, 11:27
413
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нова постанова стосується всіх країн-членів ЄС

Європейський суд постановив визнавати усіма країнами Євросоюзу одностатеві шлюби як привід для отримання посвідки на проживання одніє людиною з подружжя, яка не є громадянином ЄС.

Приводом для винесення відповідної постанови стала відмова влади Румунії в 2012 році в наданні дозволу на проживання одній людині з подружжя з американським громадянством в одностатевій парі, повідомляє BBC.

Так, громадянин Румунії Адріан Коман і його американський партнер Клей Гамільтон були змушені одружитися в Бельгії, оскільки законодавство Румунії забороняє одностатеві шлюби.

Згідно з новою постановою Європейського суду, термін "супруг" є гендерно-нейтральним. Воно є обов'язковим для всіх країн Європейського Союзу, навіть тих, де законодавчо заборонені одностатеві шлюби.

"Не дивлячись на те, що держави-члени [Європейського Союзу, - Ред.] мають свободу дозволяти чи не дозволяти шлюб між особами однієї статі, вони не можуть перешкоджати свободі проживання громадянина ЄС, відмовляючи надавати його одностатевому партнеру, який не є громадянином країни Європейського Союзу, супутнє право проживати на їх території", - зазначив Суд Європейського Союзу.

Раніше повідомлялося, що громадяни Росії Павло Стоцько і Євген Войцеховський покинули батьківщину через погрози і тиск з боку поліцейських після того, як парі вперше в країні вдалося зареєструвати одностатевий шлюб.

Головне

Світ/Країни

14 грудня, 23:48

article_img
Сербія попросила скликати Раду безпеки ООН через ситуацію в Косові

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися