15 жовтня 2018, понеділок

Всі рівні. В Євросоюзі визнали одностатеві шлюби як привід для отримання посвідки на проживання

0 коментувати
 Нова постанова стосується всіх країн-членів ЄС

Нова постанова стосується всіх країн-членів ЄС

Європейський суд постановив визнавати усіма країнами Євросоюзу одностатеві шлюби як привід для отримання посвідки на проживання одніє людиною з подружжя, яка не є громадянином ЄС.

Приводом для винесення відповідної постанови стала відмова влади Румунії в 2012 році в наданні дозволу на проживання одній людині з подружжя з американським громадянством в одностатевій парі, повідомляє BBC.

Так, громадянин Румунії Адріан Коман і його американський партнер Клей Гамільтон були змушені одружитися в Бельгії, оскільки законодавство Румунії забороняє одностатеві шлюби.

Згідно з новою постановою Європейського суду, термін "супруг" є гендерно-нейтральним. Воно є обов'язковим для всіх країн Європейського Союзу, навіть тих, де законодавчо заборонені одностатеві шлюби.

"Не дивлячись на те, що держави-члени [Європейського Союзу, - Ред.] мають свободу дозволяти чи не дозволяти шлюб між особами однієї статі, вони не можуть перешкоджати свободі проживання громадянина ЄС, відмовляючи надавати його одностатевому партнеру, який не є громадянином країни Європейського Союзу, супутнє право проживати на їх території", - зазначив Суд Європейського Союзу.

Раніше повідомлялося, що громадяни Росії Павло Стоцько і Євген Войцеховський покинули батьківщину через погрози і тиск з боку поліцейських після того, як парі вперше в країні вдалося зареєструвати одностатевий шлюб.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: