Влада закликала поляків, які живуть за кордоном, повідомляти про антипольські заяви

15 лютого 2018, 10:07
317
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

На сайтах посольств Польщі з'явився лист із закликами повідомляти про антипольські заявах

На сайтах посольств Польщі з'явився лист із закликами до поляків, які живуть за кордоном, повідомляти владі в Варшаві про ймовірні антипольські висловлювання.

Зокрема, розміщений на першій сторінці сайту польського посольства в Парижі документ датований 12 лютого, на сайті посольства в Буенос-Айресі він з'явився 9 лютого, повідомляє DW.

Глава польського Сенату Станіслав Карчевський звертається до польської діаспори та поляків за кордоном. Посилаючись на закон про інститут національної пам'яті, він закликає "вжити всі дії, необхідні для відновлення історичної правди і захисту доброго імені Польщі і поляків".

"Я прошу документувати антипольські висловлювання, несправедливі формулювання і думки і відповідати на них. Прошу повідомляти наші посольства, консульства і почесних консулів про наклеп, який порушує добре ім'я Польщі", - йдеться в листі.

Він також закликав "використовувати добре і довгострокове співробітництво з представниками національних органів влади, органів самоврядування, громадських організацій" для просування інформації про Польщі та поляків.

"Я вважаю, що ваші дії стануть ефективним інструментом в боротьбі за добре ім'я Польщі і поляків", - йдеться в документі.

При цьому Карчевський вказує на те, що багато років поляки стикалися з "протиправною, несправедливою і, перш за все, хибною фразою" польські табори смерті "і звинуваченнями поляків в співучасті у Голокості".

За його словами, цей факт "ображає гідність і національну гордість" поляків.

Нагадаємо, в Польщі було ухвалено закон про Інститут національної пам'яті, який значно розширює повноваження установи в справі розслідування "злочинів, скоєних проти польського народу та його доброго імені".

Цей закон передбачає штрафи і терміни до трьох років позбавлення волі за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Зокрема, йдеться про використання формулювання "польські табори смерті".

Крім того, запроваджено штрафи і тюремні терміни за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. Ця норма стосується Волинської різанини, яку Варшава раніше визнала геноцидом.

Зверніть увагу

18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:12
Лонгріди
thumb img
Спецпроект