Влада Нігерії заявила про звільнення з полону ісламістів понад тисячі людей

28 лютого 2018, 05:18
113
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Викрадені бойовиками школярки досі залишаються в полоні (ілюстративне фото)

У вівторок, 27 лютого, армія Нігерії заявила про звільнення з полону терористичного ісламістського угруповання Боко Харам понад тисячі осіб, передає DW.

Відзначається, що незалежного підтвердження цієї інформації поки немає.

"Під час спільної визвольної операції нігерійські і камерунські солдати звільнили заручників із декількох сіл уздовж кордону між двома країнами, повідомили в нігерійській армії", - повідомляє видання.

Під час проведення операції було вбито 35 бойовиків і захоплена велика кількість зброї.

Повідомляється, що школярки, які були викрадені бойовиками Боко Харам тиждень тому зі школи в місті Дапчі в штаті Йобе, досі залишаються в полоні.

Раніше повідомлялося, що влада Нігерії офіційно визнала викрадення понад 100 учениць.

Нагадаємо, що 19 лютого бойовики Боко Харам здійснили напад на коледж в місті Дапчі, штат Йобе. Після цього недорахувалися 111 учениць.

Це другий відомий випадок викрадення дітей в Нігерії. У квітні 2014 року під час нальоту бойовиків Боко Харам зі школи-інтернату міста Чібок були викрадені близько 276 дівчаток. За останні роки екстремістська група викрала тисячі людей.


Боко Харам - радикальна нігерійська ісламістська організація. Відома з 2002 року, коли її ватажком став Мохаммед Юсуф. Головною метою організації є введення шаріату на всій території Нігерії та викорінення західного способу життя. У липні 2009 року вона ініціювала заворушення на півночі Нігерії (з центром в штаті Баучі), нападаючи на християнські церкви і поліцейські ділянки. У травні 2014 року внесена Радою Безпеки ООН в список терористичних організацій.