Влада Нігерії офіційно визнала викрадення понад 100 учениць

26 лютого, 19:12
213
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ілюстративне фото

Президент Нігерії Мохаммаду Бухарі заявив, що зниклі 110 дівчат після нападу бойовиків Боко Харама на коледж в Дапчі офіційно вважаються викраденими.

Як передає New Straits Times з посиланням на AFP, заява глави держави була зроблена через тиждень після зникнення групи дівчат з Державного науково-технічного коледжу.

За словами Бухарі, уряд сповнений рішучості звільнити всіх, кого викрали ісламістські бойовики, і повернути "викрадених дівчаток їх сім'ям".

Президент Нігерії додав, що він наказав забезпечити безпеку в навчальних закладах. Незважаючи на це, учні відмовляються повертатися в коледж, де сталося викрадення.

Нагадаємо, що 19 лютого бойовики Боко Харам здійснили напад на коледж в місті Дапчі, штат Йобе. Після цього недорахувалися 111 учениць.

Це другий відомий випадок викрадення дітей в Нігерії. У квітні 2014 року під час нальоту бойовиків Боко Харам зі школи-інтернату міста Чібок були викрадені близько 276 дівчаток. За останні роки екстремістська група викрала тисячі людей.


Боко Харам - радикальна нігерійська ісламістська організація. Відома з 2002 року, коли її ватажком став Мохаммед Юсуф. Головною метою організації є введення шаріату на всій території Нігерії та викорінення західного способу життя. У липні 2009 року вона ініціювала заворушення на півночі Нігерії (з центром в штаті Баучі), нападаючи на християнські церкви і поліцейські ділянки. У травні 2014 року внесена Радою Безпеки ООН в список терористичних організацій.

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 10:55

article_img
Хакери зламали мережу дипломатичного спілкування ЄС і кілька років викрадали дані - NYT

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися