Вкрадений голос: жителі Кишинева другий день протестують проти скасування результатів виборів мера

22 червня 2018, 11:52
597
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Жителі Кишинева другий день протестують проти скасування результатів виборів мера

У столиці Молдови Кишиневі місцеві жителі другий день протестують проти рішення суду про скасування результатів дострокових виборів мера міста.

Як повідомляє DW, на вулиці вийшло близько тисячі людей.

Протести почалися ввечері 20 червня, коли став відомий вердикт першої інстанції. 21 червня це рішення підтвердила Апеляційна палата Кишинева.

Незгодні з таким рішенням люди вийшли в центр міста. У багатьох в руках були плакати з написом Вкрадений голос. Активісти заявляли, що правляча Демократична партія Молдови на чолі з олігархом Владом Плахотнюком тисне на суддів.Учасники протестів кажуть, що будуть виходити на вулиці щодня. 24 червня в центрі Кишинева відбудеться марш на підтримку демократії.

Вночі 19 червня суд сектора Центр визнав результати виборів мера Кишинева недійсними. Рішення приймали за закритими дверима. Засідання тривало більше п'яти годин.

Суд дійшов висновку, що обидва кандидати під час виборчої кампанії допустили порушення, які вплинули на результат голосування. За них вели агітацію іноземні громадяни, що заборонено законом. Крім того, суд визнав агітацією в день виборів, що також заборонено законом, заклики кандидатів до виборців брати активну участь в голосуванні.

20 червня понад тисячу людей вийшли на акцію протесту в центрі Кишинева через рішення суду, який визнав недійсними результати місцевих виборів у столиці Молдови.

Згідно з підсумками голосування, за лідера партії Платформа Гідність і правда Андрія Нестасе проголосували 52% виборців, а за представника Партії соціалістів Іона Чобану - близько 48% громадян.