Віце-прем'єр РФ Шувалов скупив десяток квартир у найвідомішій висотці Москви - ФБК

0 коментувати
Для Шувалова без торгу викупили 10 квартир
Фото: navalny.com

Для Шувалова без торгу викупили 10 квартир

Віце-прем'єр Росії Ігор Шувалов через наближених осіб скупив десять квартир загальною вартістю 600 млн рублів у найбільш відомому багатоповерховому будинку Москви - сталінській висотці на Котєльнічеській набережній, йдеться у розслідуванні російського Фонду боротьби з корупцією

"Більше року тому нам у ФБК почали приходити повідомлення і листи від мешканців. "У нас хтось важливий скуповує квартири!", "До будинку під'їжджають кортежі та ФСО", "Затіяне будівництво століття, все заради якогось чиновника". ... ми вирішили вчинити радикально й перевірити взагалі всі квартири в будинку. І ось, що знайшли. В будинку дійсно завівся потужний лендлорд. Якийсь пан у 2014 році придбав центральну квартиру в головній вежі, а потім місяць за місяцем почав буквально змітати одну за одною сусідні квартири", - пише ФБК.

За даними Фонду, в 2014 році невідомий купив 5 квартир. У 2015 став власником ще чотирьох. Зовсім недавно, в травні 2016 докупив ще одну. Всього - 10 за два роки, всі квартири розташовані на одному (14-му) поверсі і прилягають одна до одної.

Покупцем виявився юрист Сергій Павлович Котляренко, який виявився однокурсником Шувалова. "З 1999 року кар'єра Котляренка нерозривно пов'язана з одним чиновником - Ігорем Шуваловим. Шувалов влаштовував його працювати скрізь, де сам служив чиновником", - стверджують розслідувачі.

"Буквально нещодавно, у травні 2016 року Котляренко купує ще одну квартиру, на цьому ж поверсі, але іншому ліфтовому майданчику (найлівіша на малюнку). Судячи з усього, скупка не закінчена, і найближчим часом скупникам вдасться зібрати роял флеш з 17 квартир на поверсі", - йдеться в матеріалі.

У ФБК переконані, що "Котляренко скуповує без торгу квартири в висотки саме для Шувалова, за гроші Шувалова".

"Судячи з усього, 10 квартир будуть об'єднувати в одну величезну. Або більше, ніж десять, процес скупки ще явно не завершено. Об'єднана квартира під 1000 м2, враховуючи історію будинку, панорамні види, мармурові під'їзди і свіжий ремонт всього будинку, стане, мабуть, найдорожчою і вражаючою квартирою в столиці", - йдеться в розслідуванні.

Крім того, Фонд знайшов 13 квартир в Москві загальною площею 1200 м2, про яких у декларації Шувалов не згадав ні словом.

"Економічна криза, про яку так проникливо міркує Шувалов по телевізору, його сім'ї не торкнулася. Квартира в Лондоні за 12 мільйонів фунтів (в цьому будинку, до речі, раніше була штаб-квартира МІ-6), замок в Австрії, партійна дача Суслова в Заріччі, квартира Косигіна, ну і тепер перлина його аристократичної колекції - прагне до 1000м2 квартира в сталінської висотки", - підсумували в ФБК.

У той же час, представник вищезгаданого Котляренка на запит журналістів РБК заявив, що об'єкти нерухомості можуть бути придбані як частина інвестиційної стратегії з управління активами.

Представник самого Шувалова обмежився коментарем, що активи віце-прем'єра і його сім'ї знаходяться в довірчому управлінні.

"Вся інформація про кошти та майно першого віце-прем'єра і його родини відкрито задекларована і представлена в установленому порядку російським податковим і наглядовим органам".

НВ


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: