Витік даних з Facebook: екс-глава Cambridge Analytica змінив свідчення про джерела

6 червня 2018, 22:32

Колишній глава британської аналітичної компанії Cambridge Analytica Олександр Нікс визнав в середу, 6 червня, що його фірма отримала дані від дослідника Олександра Когана, що фігурує в скандалі з витоком даних користувачів Facebook.

Як пише Reuters, це суперечить його попереднім свідченням у парламенті Великої Британії.

Раніше Нікс у виступах перед британським комітетом заперечував, що дослідник Олександр Коган коли-небудь давав консультації, що стосуються політики, його компанії.

Відео дня

Дані 87 млн користувачів Facebook можуть зберігатися в РФ - екс-співробітник Cambridge Analytica

Сьогодні ж Нікс змінив свідчення і сказав, що отримував дані від Когана. Він заявив, що не навмисно ввів в оману британських законодавців, додавши, що компанія видалила дані, які не принесли користі.

Сам Коган, який допоміг зібрати інформацію користувачів Facebook для Cambridge Analytica, стверджує, що він не думав, що дані будуть використовуватися для впливу на виборців. Виходець з РФ Олександр Коган працює психологом в Кембриджському університеті.

Воно саме. Російський учений стверджує, що не знав, для чого будуть використані дані користувачів Facebook

Навколо соціальної мережі Facebook розгорівся найграндіозніший в історії скандал. Через додаток This is Your digital life, створений професором Кембриджського університету російського походження Олександром Коганом, було зібрано персональні дані 87 млн ​​користувачів. В порушення правил Facebook, дані були передані третій стороні - компанії Cambridge Analytica, заснованій мільярдером Робертом Мерсером.

Цукербергові сльози. Все, що потрібно знати про виступ глави Facebook в Конгресі США

Нові побоювання з приводу захисту конфіденційності персональної інформації своїх користувачів в Facebook викликали повідомлення про те, що соцмережа сформувала партнерські відносини з Apple, Samsung і десятками інших виробників пристроїв.

Показати ще новини
Радіо НВ
X