Вишеградська четвірка оголосила бойкот саміту ЄС з питань мігрантів

21 червня 2018, 22:08
738
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Глави урядів Вишеградської четвірки проти політики ЄС щодо мігрантів

Країни Вишеградської четвірки - Угорщина, Польща, Словаччина та Чехія – відмовилися від участі у міні-саміті ЄС з питань міграції, який призначений на 24 червня в Брюсселі.

Як повідомляє Радіо Свобода, своє рішення глави урядів Вишеградської четвірки аргументували тим, що саміт не є належним форматом для таких переговорів.

Угорщина, Польща, Словаччина та Чехія виступають проти запропонованої міграційної політики, згідно з якою всі держави-члени ЄС мають "розділити тягар" і прийняти квоту на розміщення мігрантів, які прибули з 2015 року.

"Ми розуміємо, що в деяких країнах існують внутрішні політичні труднощі, але це не може призвести до панєвропейської поспішності", – заявив прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький назвав саміт "неприйнятним". Водночас він вкотре заявив, що Польща прийняла у себе велику кількість біженців з Чечні, Середньої Азії та України, знизивши тим самим міграційну напругу у східній Європі.

Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер організовує 24 червня термінову зустріч з питань міграційної політики до початку повноцінного саміту ЄС 28-29 червня. Німеччина, Австрія, Італія, Франція, Греція, Іспанія, Мальта, Нідерланди та Болгарія планують цю зустріч відвідати.

В останні тижні проблема нелегальних мігрантів викликала політичну кризу в Євросоюзі. Особливо гостро питання стоїть у Німеччині.

Канцлер ФРН Ангела Меркель намагається досягти укладення двосторонніх угод з європейськими партнерами, щоб вирішити проблему прийому біженців, вже зареєстрованих в інших країнах Євросоюзу. Це дозволить подолати протиріччя між нею та міністром внутрішніх справ Німеччини Хорстом Зеєхофером. Він дав Меркель два тижні - до кінця червня - на пошук загальноєвропейського вирішення цього питання.

В протилежному випадку Зеєхофер готовий самостійно віддати розпорядження не пускати до Німеччини тих біженців, які вже були раніше зареєстровані в інших країнах ЄС.

З ним солідарні австрійський прем'єр Себастьян Курц і влада Італії, де нещодавно прийшов до влади уряд правих євроскептиків і націоналістів, які виступають проти мігрантів.