Вище керівництво Ірану в "паніці" після початку масових акцій протесту - Fox News

2 січня 2018, 11:43
120
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Акції протесту в Ірані

Вище керівництво Ірану в "паніці" після початку масових акцій протесту в країні, вважає американський консервативний телеканал Fox News.

Таких висновків канал, який симпатизує адміністрації Дональда Трампа, дійшов після прочитання звіту про нараду вищого керівництва Ірану, наданого опозиційною Національною радою опору Ірану. Опозиціонери, в свою чергу, отримали матеріали від високопосадового джерела в Тегерані.

Звіт охоплював кілька засідань, що відбулися до 31 грудня 2017 року, він описує зустрічі Верховного лідера Ірану аятолли Алі Хаменеї з політичними лідерами і керівниками сил безпеки країни, на яких обговорюється вирішення ситуації з загальнонаціональними протестами.

Під час обговорень кризи вище керівництво країни вважало, що безлади стосувались майже кожного сектору економіки країни і "загрожують безпеці режиму, тому перший крок - знайти вихід з цієї ситуації".

"Релігійні лідери і керівництво країни мають якомога швидше вийти на сцену і запобігти подальшому погіршенню ситуації... Боже, допоможи нам, це дуже складна ситуація і вона відрізняється від попередніх", - йшлося на одному із засідань.

У доповіді також згадувалися повідомлення про підтримку протестувальників з боку США.

"Сполучені Штати офіційно підтримували людей на вулицях... США і Захід згуртувалися у своїй підтримці лицемірів ", - саме так згідно з доповіддю вважають лідери Ірану.

Нагадаємо, протести в Ірані тривають з 28 грудня. Вони спричинені низкою факторів, серед яких безробіття і висока вартість життя, корупція і агресивна зовнішня політика Ірану в регіоні.

30 грудня в Ірані почалися вже антиурядові мітинги, які збіглися з провладними демонстраціями. Проурядові мітинги проводилися в 1200 містах і селищах, а акції противників керівництва країни - в Тегерані та інших великих містах.

Кількість загиблих під час масових протестів зросла до 14 осіб.  Влада вже заблокувала населенню доступ до Telegram і Instagram.

1 січня, президент Хасан Рухані заявив, що протести та критика - це можливість, а не загроза. Він сказав, що країна має працювати разом, щоб вирішити свої економічні проблеми.

"Наша нація буде мати справу з цією меншістю, яка оспівує гасла проти закону і бажання людей, ображає святині та цінності революції", - заявив він.

Зверніть увагу

18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:12
Лонгріди
thumb img
Спецпроект