Каша з реваншизму та великодержавності. Чому Путін розуміє, що загнаний у глухий кут — інтерв'ю з Клімкіним

23 вересня, 09:24
Ексклюзив НВ
Російський диктатор Володимир Путін (Фото:Sputnik/Gavriil Grigorov/Pool via REUTERS)

Російський диктатор Володимир Путін (Фото:Sputnik/Gavriil Grigorov/Pool via REUTERS)

Погрози російського диктатора Володимира Путіна про застосування ядерної зброї варто сприймати всерйоз, адже він розуміє перспективи краху свого режиму, розповів Радіо НВ Павло Клімкін, дипломат, міністр закордонних справ України 2014−2019 років.

 — Ми говоримо про цю нову спробу ескалації з боку Кремля, з боку Путіна. На вашу думку, чого прагне російський диктатор?

— Прагне збереження себе та свого режиму, і прагне, аби про нього в підручниках історії, про його диктатуру щось почитали потім. Ніяких інших причин того, що відбувається, у нього немає. Він діє напівмірами, він не може ні не оголосити мобілізацію, ні оголосити не може. Як у тому анекдоті, тому йде шляхом часткової.

Відео дня

Не може провести і не може не провести цих шизофренічних референдумів, тому говорить «давайте проведемо, не контролюючи території». І тому подібне, але йому це абсолютно байдуже, у нього в голові сидить, що він — останній рятівник Росії. Думаю, що стане останнім могильщиком.

— На вашу думку, якою буде позиція цивілізованого світу, наших партнерів?

— Вона дуже проста, оскільки частково Захід міг би погодитися (цинічно, звичайно, але тим не менше) на якийсь варіант домовленості, заморозити ситуацію навколо окупованого Криму чи навіть окупованого Донбасу. Але те, що відбулося в останні дні ані Заходу, ні Сходу вже не те, що не пасує, абсолютно не заходить.

Оскільки одна людина, Путін, може почати будь-яку ядерну війну, може почати намагатися «з'їсти» території. І якщо він зараз вважає Росією Каховку, то чому завтра не вважатиме Росією Варшаву або щось інше? До речі, він рік тому пропонував визнати повернення до лінії 1997 року.

Тому наразі у нього в голові ніяких гальмівних механізмів немає, червоних ліній теж. І російська еліта, причому і бізнесова, і, наскільки ми відчуваємо, також і силова, починає розуміти, що Путін веде Росію в безодню.

— Путін залякує не лише Україну, це ж не лише на Україну розраховано, залякує ядерною зброєю. Водночас чує від достатньо поміркованого, скажімо так, президента Франції Макрона заяви про те, що ті країни, які мовчки підтримують Росію, фактично є співучасниками масштабного злочину.

Показати ще новини
Радіо НВ
X