Викрадену копію листа Колумба про відкриття Америки передали зі США до Іспанії

8 червня 2018, 04:08
630
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вкрадена копія листа Колумба повертається в Іспанію

Фото: ice.gov

Імміграційна та митна поліція США передала представникам Іспанії знайдену копію листа Христофора Колумба про відкриття Америки, яка раніше була викрадена, повідомляється на сайті американського відомства.

Зазначається, що поверненню листа передувало семирічне розслідування. Американські правоохоронці в штаті Делавер отримали повідомлення про те, що з європейських бібліотек було вкрадено кілька копій оригінального листа Колумба, написаних вручну в XV столітті.

Слідство встановило, що в 2005 році копію листа Колумба, викрадену з Національної бібліотеки Каталонії в Барселоні, продали за € 600 тисяч двоє італійських книготорговців.

У 2013 році було встановлено, що в 2011 році документ було перепродано за близько $900 тис. Новий власник копії листа добровільно передав її американській владі.

Церемонія передачі копії пройшла у посольстві Іспанії в США.

Цього листа Колумб написав після першої експедиції, коли відкрив один із Багамських островів.

За словами посла Іспанії в США Педро Моренеса, в листі Колумб "розповідає іспанським королю і королеві про свою першу подорож, про перші враження від Нового Світу і перших зустрічах із тубільцями".

Лист Христофора перевели на кілька мов і розповсюдили по всій Європі. Так Іспанія хотіла розповісти всім про своє досягнення. Копії листа були створені в період з 1493 по 1497 роки.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект