Виконуючим обов'язки президента Узбекистану стане голова сенату Юлдашев

3 вересня 2016, 07:50
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Виконуючим обов'язки президента Узбекистану стане голова сенату Юлдашев - фото

Нігматілла Юлдашев стане тимчасово виконуючим президента Узбекистану

Тимчасово виконуючим обов'язки президента Узбекистану після смерті Іслама Карімова став голова сенату (Верхньої палати парламенту) Нігматілла Юлдашев

Процедура закріплена в статті 96 Конституції країни, повідомляє агентство Фергана.

Ця ж стаття визначає, що в Узбекистані в найближчі три місяці повинні відбутися вибори президента.

Юлдашев був призначений в сенат в січні 2015 року, а в лютому того ж року указом президента був призначений його головою. До цього чотири роки керував Міністерством юстиції Узбекистану.

У той же час місцеві ЗМІ повідомляють, що найбільш вірогідними претендентами на роль постійного президента розглядаються два кандидати: нинішній прем'єр-міністр Шавкат Мірзіяєв і його перший заступник міністр фінансів Рустам Азімов.

Нагадаємо, 3 вересня уряд Узбекистану після довгого мовчання підтвердив чутки про смерть 78-річного Карімова, який очолював країну з 1990 року. Офіційною причиною смерті медики назвали інсульт.

Останні президентські вибори в Узбекистані відбулися у березні 2015 року. Тоді беззмінному лідеру країни вдалося зібрати понад 90% голосів. За формою правління Узбекистан – президентська республіка. Норму про ліміт на два президентські терміни Карімов обійшов з допомогою зміни каденції: спершу помінявши термін правління з п'яти до семи років, потім - назад.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентскі списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал