Виконуючий обов'язки президента Узбекистану заявив про спадкоємність лінії зовнішньої політики

0 коментувати
Шавкат Мирзиеев (праворуч) пообіцяв продовжити лінію Карімова

Шавкат Мирзиеев (праворуч) пообіцяв продовжити лінію Карімова

Тимчасово виконуючий обов'язки президента Узбекистану прем'єр-міністр Шавкат Мирзійоєв в четвер, 8 вересня, на спільному засіданні верхньої та нижньої палат парламенту країни заявив, що Ташкент продовжить слідувати концепції зовнішньої політики, прийнятій при президентові Ісламі Карімовим

"Твердою позицією нашої країни, як і раніше, є неприєднання до будь-яких військово-політичних блоків, недопущення розміщення військових баз та об'єктів інших держав на території Узбекистану, а також перебування наших військовослужбовців за межами країни", - заявив Мирзійоєв, передає Інтерфакс.

За його словами, головним пріоритетом зовнішньої політики Узбекистану є регіон Центральної Азії, з яким пов'язані національні інтереси країни. Пріоритетним напрямом зовнішньої політики є розбудова відносин з країнами СНД, і в першу чергу послідовний розвиток і зміцнення зв'язків з Росією.

Крім того, зазначив Мирзійоєв, пріоритетне значення зберігає розвиток всебічного взаємовигідного та конструктивного співробітництва з США.

Також він підкреслив, що "Узбекистан зацікавлений у подальшому зміцненні всебічного стратегічного партнерства з Китайською Народною Республікою як з близьким регіональним сусідом і державою, що грає важливу роль в рішенні регіональних і глобальних проблем".

В Азіатсько-Тихоокеанському регіоні Ташкент віддає пріоритет розвитку партнерських відносин з Японією, Республікою Корея та іншими країнами в сферах економіки, інвестицій, науки та технологій, освіти, охорони здоров'я та туризму.

Мирзійоєв додав, що Узбекистан надає важливого значення розвиткові взаємовигідного співробітництва з провідними державами Європи - Німеччиною, Францією та Великобританією, а також з країнами Центральної та Східної Європи.

"Національним інтересам Узбекистану відповідають контакти, активну участь та співпрацю з ООН, Шанхайською організацією співпраці, СНД, Організацією Ісламського Співробітництва та іншими міжнародними організаціями", - підкреслив Мирзійоєв.

Він також зазначив, що республіка буде всіляко розвивати співпрацю зі Світовим банком, Азіатським банком розвитку, Ісламським банком розвитку, Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними фінансовими та економічними інститутами, спрямоване на підтримку структурних реформ в економіці.

Нагадаємо,8 вересня, прем'єр-міністр Узбекистану Шавкат Мирзійоєв був призначений тимчасово виконуючим обов'язки президента країни.

3 вересня в Самарканді поховали першого президента Узбекистану Іслама Карімова.

Карімов очолював Узбекистан з 1990 року.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: