Вибух на газопроводі в Австрії: всі подробиці

12 грудня 2017, 19:00
229
Сюжет
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вибух на газопроводі в Австрії: всі подробиці  - фото

Газорозподільна станція в Баумгартені до вибуху забезпечувала десяту частину поставок газу в Європу

Вранці 12 грудня на газорозподільній станції в австрійському місті Баумгартен на відстані 50 км в бік північного сходу від Відня стався потужний вибух

В результаті вибуху загинула одна людина і десятки постраждали.

НВ розповідає все, що відомо про подію та її наслідки.

Кількість постраждалих

Спочатку ЗМІ повідомляли про одного зниклого безвісти, який імовірно загинув, і приблизно 60 постраждалих. Пізніше стало відомо, що постраждалих менше.

Bloomberg пише, що постраждало не менше, ніж 21 людина. Смерть одного зі робітників газорозподільної станції підтвердили в компанії Austria Gas Connect. Згідно з останніми даними ЗМІ, стан одного з постраждалих дуже важкий, інші 20 отримали незначні травми.На місце події прибуло 18 пожежних бригад і чотири машини швидкої допомоги. Також велися пошукові роботи.

Поліція закликала уникати району вибуху і діяти відповідно до вказівок екстрених служб.

Відео з місця вибуху в Баумгартені

В інтернеті з'явилося безліч відео самої пожежі на газорозподільній станції в Баумгартені.

Як видно на відео, стовп вогню було помітно на відстані в декілька кілометрів від місця події.

Ліквідація пожежі та її причини

Пожежу на газопроводі було ліквідовано через кілька годин, в середині дня 12 грудня.

Поліція повідомила, що причиною вибуху стала технічна несправність, зазначивши, що вже почала розслідування інциденту.

Варто зазначити, що Баумгартен є одним з найважливіших хабів природного газу в Європі газорозподільний центр входить до трійки найбільших ц Європі. Щорічно станція відправляє газопроводом 40 мільярдів кубометрів природного газу для Австрії та країн Європи. Протяжність трубопроводу Австрії 2 тисячі кілометрів.

Перерви у постачанні газу з Росії в Європу

За даними Bloomberg, вибух порушив газові потоки на південь – в бік Хорватії, Італії та Словенії. У той же час, поставки газу в західні регіони Європи порушено не було.

Газорозподільна станція в Баумгартені є ключовою ланкою для поставки російського газу в Європу, забезпечуючи приблизно 10% всіх поставок газу до Європи.

Повідомлялося також, що після вибуху було перервано потік газу з Росії до Італії. У зв'язку з цим в Італії оголосили режим надзвичайної ситуації. У той же час, в Міністерстві економічного розвитку Італії зазначили, що наразі ніяких проблем немає, завдяки існуючим запасам газу.

Компанія Snam, яка займається транспортуванням газу в Італії заявила, що поставки газу можуть відновити вже сьогодні як тільки підтвердяться дані про відсутність пошкоджень транспортної інфраструктури.

У Газпром експорті, в свою чергу, заявили, що "компанія працює над перерозподілом потоків газу і робить усе можливе, щоб забезпечити безперебійність поставок газу своїм клієнтам на цьому транспортному напрямку".

Заява у зв'язку з вибухом у Баумгартені голови правління Нафтогазу

Прокоментував вибух в Баумгартені і голова правління української компанії Нафтогаз Андрій Коболєв.

Він пообіцяв, що подія не вплине на українських споживачів.

"В українських сховищах зараз на 15% більші обсяги, ніж минулого року. Тобто, навіть за умови тимчасового припинення або обмеження поставок газу з європейського напрямку, ми маємо можливість збільшити відбір газу з ПСГ для українських споживачів", – зазначив Коболєв.

Він також висловив співчуття постраждалим від аварії.

НВ

Журнал НВ (№ 22)

Справа Порошенка

Експрезиденту Петрові Порошенку світить одразу декілька кримінальних справ. Які їх перспективи?

Читати журнал