«Баланс сил перевернуто з ніг на голову». Стабільність Меркель у минулому, Німеччина вступає в «безладну» епоху — світові ЗМІ про вибори

27 вересня 2021, 15:49
Сюжет
NV Преміум

Відсутність очевидного переможця на парламентських виборах у Німеччині, попри формальну перевагу соціал-демократів, занурює країну в тижні й місяці складних переговорів про формування більшості.

Вони будуть безпрецедентними для Німеччини: вперше в коаліцію увійде більше ніж дві партії, вперше відразу дві політсили вестимуть суперницькі переговори з можливими союзниками та заявили про намір сформувати уряд.

Відео дня

На період затяжної коаліціади це послаблює позиції Берліна в ЄС і знаменує різкий контраст зі стабільністю часів Ангели Меркель, так добре знайомої німцям і всьому світу, вважають міжнародні оглядачі.

НВ зібрав витяги з матеріалів впливових світових ЗМІ про те, що означають результати виборів у Німеччині.

***

Американська Washington Post пророкує Німеччині «тижні напружених переговорів» і називає перемогу соціал-демократів примітним «поворотом» для партії, яка починала виборчі перегони зі скромного третього місця з істотним відривом від лідерів.

Газета також пише, що результати виборів «визначать політичне майбутнє не лише для Берліна, але й для всієї Європи», якій після фактичного відходу Меркель «на пенсію» більше не доведеться розраховувати на її досвід. Коаліційні дискусії триватимуть на тлі проблемних викликів для Німеччини і ЄС, «зокрема питання про врегулювання фінансової політики Євросоюзу після пандемії коронавірусу і координації позиції континенту щодо Росії та Китаю».

Показати ще новини
Радіо NV
X