Вибори в Іраку: антиамериканський альянс отримує найбільше місць у парламенті

19 травня 2018, 17:09
829
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Прихильники Муктади ас-Садра в Багдаді

На парламентських виборах в Іраку здобув перемогу альянс націоналістів і комуністів. Альянс ас-Садра та комуністів "Маршируємо до реформ" здобув 54 із 329 місць у новому парламенті.

Підсумки виборів оголосила комісія виборчкому, повідомляє CNN.

Проповідник Муктада ас-Садр на чолі альянсу закликав дрібніші партії сформувати технократичний уряд.

"Альянс завоювання", який складається переважно із колишніх бійців шиїтських підтримуваних Іраном угруповань, що боролися проти "Ісламської держави", посів друге місце і матиме 47 місць у парламенті. Блок чинного прем'єр-міністра Хайдера аль-Абаді опинився на третьому місці, отримавши 42 депутатських крісла.

На перших після розгрому ІДІЛ виборах у Іраку перемогли шиїти
Парламентські вибори в Іраку: бойовики ІД здійснили низку атак на виборчі дільниці

Ас-Садр бачить себе майбутнім прем'єр-міністром і сподівається сформувати коаліційний технократичний уряд із десятків дрібних партій. Проти будь-яких коаліцій із ас-Садром виступає Іран. Представник Ірану генерал Кассем Сулеймані вирушив до Багдада, щоб об'єднати шиїтів проти проповідника.

Ас-Садр очолював повстання проти американських військ під час вторгнення коаліційних сил до Іраку у 2003 році. Упродовж останніх років здобув політичну підтримку, виступаючи проти корупції в уряді та вимагаючи реформ від політичних еліт.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект