Конституція 94-го року і не тільки. У штабі Тіхановської розказали про плани опозиції, якщо влада в Білорусі перейде до неї

30 серпня 2020, 15:12

Екскандидатка в президенти Білорусі та лідерка опозиції Світлана Тіхановська заявила, що хоче відновити Конституцію 1994-го року та сформувати тимчасовий уряд на основі чинного, якщо влада країни перейде їй.

Про це її штаб повідомив Інтерфаксу в неділю, 30 серпня.

Також у команді Тіхановської наголосили, що «будуть створені умови для проведення чесних і прозорих виборів, які й будуть проведені».

Відео дня

Зазначається, що лідерка опозиції готова до переговорів з владою країни за умови звільнення затриманих учасників політичних протестів.

«У цьому діалозі з владою, про який говорить Світлана, буде обговорюватися процедура мирної передачі влади», — зазначив співрозмовник Інтерфаксу.

Нагадаємо, після сфальсифікованих президентських виборів у Білорусі, згідно з якими диктатор Олександр Лукашенко нібито набрав набрав 80,08% голосів, тоді як його головний конкурент Світлана Тіхановська всього 10,09%, очільниця опозиції покинула країну та виїхала до Литви.

Тіхановська оголосила про створення координаційної ради для забезпечення передачі влади.

Також вона заявила про готовність стати національним лідером Білорусі, щоб звільнити політв'язнів і провести нові вибори.

Тіхановська сказала, що готова повернутися до Білорусі тоді, коли будуть організовані переговори з чинною владою.

Після президентських виборів в Білорусі по всій країні почалися масові протести і страйки. Білоруси вимагають чесних виборів без Олександра Лукашенка.

Протести супроводжувалися кривавими нападами з боку силовиків. Бійці ОМОН застосовували проти мирних громадян водомети, гумові кулі, сльозогінний газ і світлошумові гранати.

Звернення Світлани Тіхановської до Європарламенту
Показати ще новини
Радіо NV
X