Венеціанська комісія зажадала від Угорщини скасувати скандальний закон про криміналізацію допомоги мігрантам

22 червня 2018, 21:53
334
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: www.coe.int/fr

Угорщина ухвалила несправедливий закон, спрямований проти надання, в тому числі інформаційної допомоги мігрантам

Венеціанська комісія закликає Будапешт скасувати пакет законів, який передбачає криміналізацію допомоги нелегальним мігрантам громадянами країни і громадськими організаціями.

Про це повідомляється на сайті експертного органу Ради Європи.

Ініціативу в Угорщині також назвали Стоп Сорос, оскільки вимоги закону спрямовані проти громадських фондів філантропа і вихідця з Угорщини Джорджа Сороса.

Венеціанка критикує суперечливий закон.

Варто відзначити, що дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права, ВК, дає висновки про відповідність проектів законодавчих актів європейським стандартам та цінностям. І в цьому випадку комісія назвала ініціативу уряду Віктора Орбана такою, що несправедливо криміналізує організовану діяльність неурядових організацій, не пов'язану безпосередньо з матеріалізацією нелегальної міграції, включаючи "підготовку або поширення інформаційних матеріалів" або "ініціювання запитів про надання притулку мігрантам".

Тобто ВК порахувала несправедливим те, що Угорщина зробила кримінальним злочином, наприклад, друк буклетів громадськими організаціями для допомоги шукачам притулку та т.д.

Нагадаємо, 20 червня парламент Угорщини проголосував за урядовий законопроект про криміналізацію допомоги громадянами країни біженцям.

Угорщина продовжить блокувати відносини України з НАТО