Венеціанська комісія розкритикувала закон РФ щодо ігнорування рішень ЄСПЛ

0 коментувати
Венеціанська комісія розкритикувала закон РФ щодо ігнорування рішень ЄСПЛ

Члени Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії) розкритикували прийнятий Росією закон, що дозволяє оголошувати неконституційними рішення Європейського Суду з прав людини (ЄСПЛ) та інших міждержавних органів захисту прав людини

У комісії заявили, що даний документ суперечить міжнародним зобов'язанням, які взяла на себе Росія, повідомляє DW.

Крым того, у комісії закликають Росію прибрати з закону про Конституційний Суд РФ положення, яке дозволяє суду визнавати такими, що не виконуються, рішення міжнародних судів, в першу чергу ЄСПЛ, в разі їхньої суперечності російській Конституції.

Очікується, що рішення Венеціанської комісії буде оприлюднене 15 березня.

Нагадаємо, у грудні 2015 року Держдума РФ прийняла законопроект про пріоритет рішення Конституційного суду над вердиктами міжнародних інстанцій.

Відтак, Конституційний суд Росії після проходження Ради Федерації і підпису президента буде дозволяти не виконувати рішення міжнародних інстанцій, в тому числі Європейського суду по правам людини.

Варто зазначити, що раніше Росія дозволила собі в окремих випадках відступати від виконання рішень Європейського суду з прав людини, якщо вони можуть спричинити за собою порушення основоположних конституційних прав.

У свою чергу голова ЄСПЛ Гвідо Раймонді заявив, що якщо РФ відмовиться визнавати рішення Європейського суду з прав людини, то наслідком має стати вихід країни з Ради Європи.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: