Велика Британія визнала свою участь у іракській війні невиправданою

2 коментувати
Уряд Тоні Блера не використав всі дипломатичні можливості, перш ніж прийняв рішення про вторгнення в Ірак

Уряд Тоні Блера не використав всі дипломатичні можливості, перш ніж прийняв рішення про вторгнення в Ірак

Офіційне розслідування стосовно участі Британії в іракській кампанії 2003 року назвало факт вторгнення в цю близькосхідну країну невиправданим

Як повідомляє Російська служба Бі-бі-сі, укладач доповіді сер Джон Чілкот заявив, що уряд Тоні Блера не використав всі наявні дипломатичні можливості, перш ніж прийняти рішення про вторгнення в Ірак.

У своєму виступі Чилкот зазначив, що військові дії не були єдино можливим шляхом усунення загрози з боку Іраку, політика щодо цієї країни будувалася на неперевірених відомостях і оцінках.

У доповіді йдеться про те, що Ірак зовсім не був, як стверджувалося тоді, загрозою для світової спільноти. Відомості про зброю масового ураження, яка нібито була у режиму Саддама Хусейна, була неперевіреною.

Також, британський уряд недооцінив наслідки вторгнення в Ірак і відправив свої війська в країну без підтримки більшості членів Ради Безпеки ООН.

Таким чином, рішення прем'єра Блера відправити війська було одним з найбільш спірних моментів у зовнішній політиці країни за останні 50 років.

Комісія для розслідування причин початку війни в Іраку була створена в 2003 році і діє незалежно від уряду країни.

Відзначимо, що прологом до війни коаліції країн на чолі з США в Афганістані і Іраку стали терористичні атаки 11 вересня. В кінцевому рахунку, близькосхідна політика США призвела до розколу між Вашингтоном і його основними європейськими союзниками.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: