Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Велика Британія розслідуватиме походження підозрілих статків іноземців. Що відомо про відмивання грошей на території Королівства

4 червня, 17:36
357
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Закон Ордери на статки нез'ясованого походження 2018 року спростив процедуру притягнення до відповідальності чиновників за придбання елітної нерухомості на так звані брудні гроші у Великобританії

Vladimir Varfolomeev / flickr

Влада Великої Британії проводить розслідування щодо 120-140 іноземців, багатство яких викликає підозру. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Власники “майна нез'ясованого походження”, які потрапили під підозру, обираються без врахування громадянства підозрюваних.

“Ми зосереджені на боротьбі з корумпованими елітами та їх незаконним багатством. Ми не вибираємо мету на основі громадянства”, - сказав директора відділу з економічних і кіберзлочинів Великобританії Дональд Тун.

Стурбованість діями Росії

Він відкинув припущення, що поштовхом до розслідування стали нові американські санкції проти росіян, запроваджені  у квітні цього року, під які потрапили у тому числі бізнесмени Олег Дерипаска та Віктор Вексельберг. У той же час джерела видання повідомляють, що значна частина підозрюваних є російськими громадянами або пов’язана з Росією.

Острівний народ. Топ-10 найбагатших вихідців з Росії, які живуть у Британії

Історія із отруєнням Скрипалів у британському Солсбері спровокувала серйозні обговорення щодо дій Росії на території інших держав, насамперед на території Великобританії, зазначив директор та голова українського представництва Україно-Британського Сіті Клубу Василь Мирошниченко.

Кожні 4 з 10 елітних квартир чи будинків у британській столиці можуть бути придбані за корупційні гроші

Політичний естеблішмент також зреагував на присутність російського капіталу у Лондоні, додав він.

“Місто ще називають Лондонградом, через нього проходять величезні кошти олігархів з усього світу, зокрема, з Росії. Не беручи до уваги досить агресивну політику Росії, скажімо, вбивства на території іноземних держав. Вони спровокували нові обговорення. У той же час Великобританія виграє з присутності цього капіталу, безпосередньо страждатиме незалежність. У той час є питання моралі, реакції на агресивні дії Кремля”, - сказав Мирошниченко.

За раніше оприлюдненими Тhe Times даними, щорічно у Великобританії відмивають близько 90 млрд нелегальних прибутків. Великобританія отримала право направляти запити про незрозуміле походження статків.

Британський закон про боротьбу з кримінальними фінансами

Закон Ордери на статки нез'ясованого походження набув чинності у Великобританії ще 1 січня. Він спростив процедуру притягнення до відповідальності чиновників за придбання елітної нерухомості за так звані брудні гроші на її території.

Британські правоохоронці отримали можливість розпочинати розслідування у разі підозри, що активи, вартістю від 50 тис. фунтів стерлінгів були придбані політично значимими особами, а кошти взяті з незрозумілих джерел через підставних осіб на гроші з офшорних компаній за готівку невідомого походження.

Фактично, це презумпція винуватості нерухомості, банківських рахунків чи іншого майна, яке викликає підозру. Якщо пояснити, що статки було зароблено чесним шляхом, не вдасться, це майно буде конфісковано.

За даними Тhe Times, щорічно у Великобританії відмивають близько 90 млрд нелегальних прибутків

Переліку прізвищ іноземців, щодо яких Великобританія проводить розслідування, поки немає. Проте можна очікувати і на появу у ньому українських громадян, які тримають кошти та нерухомість у цій країні, зазначив виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин. Його колеги з Transparency International UK були серед ініціаторів ухвалення закону, який дозволив зайнятись перевіркою походження статків.

У Британії точно є майно колишнього керівника Державної фіскальної служби Романа Насірова та низки інших українських чиновників, нагадав він. Активи, до яких у правоохоронних органів Великої Британії виникнуть питання, за словами Юрчишина, потраплять до бюджету країни.

Співробітники британської розвідки розглядають також законність видачі багатим росіянам інвесторських віз. Цей крок був зроблений після того, як влада відмовилася продовжити інвесторську візу Роману Абрамовичу.

Національне агентство у боротьбі зі злочинністю попросило пояснити походження капіталу російського олігарха Романа Абрамовича. Він не надав пояснень, а замість візи отримав громадянство Ізраїлю, яке дає право безвізового в’їзду та перебування у Великобританії.

Значна частина підозрюваних є російськими громадянами або пов’язана з Росією

Зараз, як розповів Юрчишин, з приводу підозри щодо походження грошей Абрамовича відбувається процедура перевірки, за фактом якої його кошти можуть бути заморожені. У розпорядженні Transparency International UK є інформація про підозрілі угоди щодо купівлі лондонської нерухомості на суму понад 4 млрд фунтів стерлінгів.

Кожні 4 з 10 елітних квартир чи будинків у британській столиці можуть бути придбані за корупційні гроші, виведені з інших країн, вважають в організації.

У Великій Британії власниками елітного житла, серед інших, називають українських бізнесменів Дмитра Фірташа, Ріната Ахметова, Віктора Пінчука, Генадія Боголюбова та Ігоря Коломойського.

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 13:24

article_img
Парламент Косова проголосував за створення регулярної армії

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися