Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Великий день повернення: тисячі палестинців влаштували акцію в секторі Газа

30 березня, 12:31
318
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Тисячі палестинців почали багатоденну акцію протесту

У секторі Газа почалася багатоденна акція протесту палестинців - Великий день повернення.

Як повідомляє DW, тисячі протестувальників зібралися біля розділового забору, який відокремлює палестинські землі від ізраїльських.

Напередодні уздовж кордону сектора Газа з Ізраїлем палестинці розбили п'ять наметових таборів, які мають стати базами для учасників акції.

Ізраїль у зв'язку з акцією протесту стягнув до сектору Газа значні підкріплення.

Крім того, наголошується, що біля розділового забору танковим вогнем було убито палестинця.

За даними прес-служби армії оборони Ізраїлю, вогонь був відкритий тому, що двоє палестинців наблизилися до кордону і "здійснювали підозрілу діяльність".

Початок протестів приурочено до Дня землі. Він встановлений на згадку про шістьох арабів, які загинули в 1976 році під час протестів проти експропріації земельних наділів. Кульмінацію заходу організатори планують на 15 травня, коли палестинці будуть відзначати Накба - День національної катастрофи, який був влаштований після створення Ізраїлю в 1948 році, коли після першої арабо-ізраїльської війни майже 700 000 палестинців були змушені покинути свої землі.

Марш покликаний привернути увагу до долі палестинців, що живуть на правах біженців в інших країнах. Покинувши палестинські землі після 1948 року в різний час біженці, чисельність яких разом з нащадками наближається до п'яти мільйонів, домагаються права на повернення. Ізраїльська влада відкидає їхні вимоги.Головне

Світ/Країни

Вчора, 23:08

article_img
Парламент Британії не зміг відправити у відставку Терезу Мей

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися