Велика коаліція у Німеччині: ХДС/ХСС та СДПН досягли компромісу щодо біженців

30 січня 2018, 13:15
710
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ангела Меркель

У вівторок, 30 січня, ХДС/ХСС та СДПН досягли компромісу у питаннях міграційної політики, що було серйозною перепоною на шляху до створення Великої коаліції.

Як повідомляє DW, сторони узгодили питання щодо возз'єднання сімей біженців, котрі вже прибули до Німеччини та отримали тут статус шукача притулку. 

За даними інформагенцій, призупинення процесу возз'єднання сімей біженців окремих категорій триватиме до 31 липня 2018  року.

Йдеться про тих, хто отримав обмежений статус шукача притулку: щомісяця дозволятиметься прибуття до Німеччини до 1000 членів родин біженців цієї категорії. Очікується, що відповідний узгоджений законопроект мають ухвалити вже 1 лютого 2018 року.

Саме через питання міграційної політики переговори між ХДС/ХСС і СДПН про створення Великої коаліції раніше зайшли в глухий кут.

Переговори стартували у п'ятницю, 26 січня, канцлер Ангела Меркель тоді оптимістично оцінила перспективу домовитися про створення нового уряду.

За підсумками виборів 2017 року становище Ангели Меркель похитнулося, оскільки союз ХДС/ХСС втратив підтримку більшості своїх виборців і був змушений розпочати коаліційні переговори з Вільною демократичною партією та партією Зелених. СДПН тоді відмовилася тоді вступати в нову велику коаліцію із ХДС/ХСС.

27 листопада ХДС Меркель погодилася на велику коаліцію з Соціал-демократичною партією задля завершення політичної кризи, яка почалася після провалу переговорів із Вільними демократами та Зеленими. У свою чергу соціал-демократи також погодилися розпочати переговори з консерваторами щодо формування нової "великої коаліції".

У разі подальшого зволікання з формуванням коаліції Німеччині загрожують нові парламентські вибори.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект