Ведуть боротьбу на випередження. У США назвали загрозу втручання Китаю в американські вибори більш масштабною, ніж з боку РФ

11 жовтня 2018, 13:49

Китай проводить масштабну кампанію з метою вплинути на американські вибори в Конгрес і становить контррозвідувальну загрозу в довгостроковій перспективі, завили міністр внутрішньої безпеки США Кірстен Нільсен і директор ФБР Крістофер Рей, пише Reuters.

"Китай... докладає безпрецедентних зусиль для впливу на громадську думку в США", - сказала Нільсен.

Вона додала, що до цього Вашингтон не фіксував будь-яких спроб Пекіна саботувати інфраструктуру виборів.

Відео дня

За словами Рея, Китай становить більшу загрозу, ніж Росія.

"Китай у багатьох відношеннях являє найбільш масштабну, складну, тривалу контррозвідувальну загрозу, з якою ми зіткнулися, що зачіпає всі сектори американської економіки", - сказав він.

Рей підкреслив, що Росія веде сьогоднішню боротьбу, намагаючись зберегти свою значимість після розпаду Радянського Союзу.

"Китай веде завтрашню боротьбу", - резюмував він.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що Китай намагається вплинути на вибори в Конгрес США, які відбудуться 6 листопада.

Пізніше віце-президент США Майкл Пенс заявив, що Китай намагається втручатися у внутрішні справи США, а також веде цілеспрямовану роботу проти Трампа.

Видання Axios повідомляло, що Білий дім планує звинуватити Китай у "ворожих діях" по відношенню до державного і приватного секторів США.

Зі звинуваченнями на адресу Китаю виступлять Білий дім, міністерства фінансів, торгівлі і оборони. Очікується, що це відбудеться в найближчі кілька тижнів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X