Вбивство журналіста-розслідувача в Словаччині: Кучак працював над темою про причетність італійської мафії до махінацій з грошима ЄС

27 лютого 2018, 09:54
376
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Журналіста і його дівчину вбили у власному будинку

Убитий в Словаччині журналіст-розслідувач Ян Кучак працював над темою про шахрайство з грошима ЄС і можливу причетність до цього італійської мафії з клану Ндрангета, розповів його колега Том Ніколсон, пише Idnes.cz.

За словами Ніколсона, минулого тижня Кучак писав йому про свої підозри в тому, що мафіозі працюють на сході Словаччини і незаконно залучають гроші з європейських фондів нібито на вирощування екологічно чистих рослин. Однак насправді нічого не вироблялося.

За словами колеги Кучака, італійські мафіозі могли мати контакти з місцевими політиками.

"Я думаю, що вони поступово налагоджують політичні контакти, знайомства, щоб мати можливість впливати на розподіл коштів європейських фондів за  будь-якого уряду", - підсумував він.

Раніше повідомлялося, що невідомі вбили в Словаччині 27-річного журналіста Яна Кучака та його дівчину. Вони були застрелені в своєму будинку в місті Велка-Мака.

У поліції вважають, що вбивство може бути пов'язане з професійною діяльністю Кучака, який займався журналістськими розслідуваннями.

Зокрема, в його останньому матеріалі від 9 лютого йшлося про податкове шахрайство, пов'язане з елітним житловим комплексом в Братиславі.

Цей скандал спровокував в Словаччині масові протести, під час яких учасники мітингу вимагали відставки глави МВС Роберта Калінака, у якого були ділові зв'язки з забудовником.

Уряд Словаччини запропонував мільйон євро за інформацію, яка допоможе розкрити резонансне вбивство.

 

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект