Вбивство журналіста-розслідувача у Словаччині: глава МВС пішов у відставку

12 березня 2018, 12:38
233
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Роберт Калиняк

Міністр внутрішніх справ Словаччини Роберт Калиняк пішов у відставку на тлі масових протестів, спровокованих убивством журналіста-розслідувача Яна Кучака.

Як повідомляє Reuters, Калиняк йде у відставку на вимогу партнерів з коаліції.

"Це важливо для стабільності, тому я вирішив піти з посади заступника прем'єр-міністра та міністра внутрішніх справ", - сказав Калиняк.

Вбивство журналіста Кучака, який розслідував факти корупції в словацькому уряді, спровокувало гостру політичну кризу в Словаччині.

10 березня в словацькій столиці Братиславі на вулиці вийшли близько 60 тисяч осіб. Організатори акції протесту вимагали незалежного розслідування вбивства і призначення нового уряду, члени якого не будуть замішані в корупції.

Протестуючі також вимагали відставки прем'єр-міністра країни Роберта Фіцо.

Президент Словаччини Андрій Кіска заявив, що наполягатиме на формуванні нового уряду або проведенні дострокових виборів.

27-річний журналіст і його дівчина були застрелені в своєму будинку у місті Велка-Мака. Кучак працював над темою про шахрайство з грошима ЄС і можливу причетність до цього італійської мафії з клану Ндрангета.

За даними ЗМІ, зв'язки мафією мали найближчі соратники прем'єр-міністра Роберта Фіцо - його помічниця Марія Трошкова і глава Радбезу Вільям Ясан. Обидва чиновника тимчасово покинули свої пости на час проведення розслідування.

Словацька поліція затримала італійця Антоніна Вадала, який є головним фігурантом розслідування убитого журналіста.