Вбивства і примус. Як банди Сальвадора поводяться з жінками

17 червня 2018, 13:17
3915
Сюжет
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: CNN

22-річна Дженніфер Ландаверде була вбита членами банди Барріо 18

Здалеку це виглядало як аварія - кілька машин вранці у вівторок стояли на узбіччі дороги. Однак це зібрання, що складалося з патрульних поліцейських і фотографів, приховувало жахливий, але надто поширений факт повсякденного життя в Сальвадорі - вбивство молодої жінки, пише CNN.

У цій крихітній латиноамериканській країні жінки несуть на собі основний тягар жорстокої культури банд. Вони є наркокур'єрами і вимушеними прийомними матерями дітей членів банди, які або перебувають у в'язниці, або мертві.

Іноді жінок також примушують вступати в банди, піддаючи жорстоким ініціаціям, які можуть включати зґвалтування, побиття і вбивства. Того ранку, на узбіччі шосе в Апопі, в районі на північ від столиці Сан-Сальвадора, лежало тіло 22-річної Дженніфер Ландаверде, її нігті на пальцях ніг, нафарбовані червоним лаком, було видно з-під білого простирадла.

Місце вбивства Дженніфер Ландаверде / Фото: CNN

Сусіди кажуть, що у Ландаверде були "проблеми" з місцевою бандою Барріо 18. На світанку вона пішла з дому на свою роботу на міському ринку. Її мати почула постріли, а потім знайшла тіло.

У Ландаверде вистрілили вісім разів. Поліція заявила, що не було ознак сексуального насильства. Але на фотографіях її тіла, які зробили репортери на місці злочину, видно, що її одяг стягнутий на щиколотки.

Офіцери затягли тіло Ландаверде в задню частину поліцейського пікапа. Туфлі мертвої жінки віддали її матері, яка плакала, коли їх забирала.

На крихітне село Апопе, в якій жила Ландаверде, банди безперешкодно поширили свій вплив лише кілька років тому.

Кожні дві години в Сальвадорі відбувається вбивство, кожні 19 годин жертвою вбивства стає жінка. Ця невелика статистична перевага не применшує жорстокості, з якою жінки стикаються в суспільстві, де 10% людей, за оцінками одного з урядових досліджень, стверджують, що є членами банди або перебувають під її впливом.

Спеціальний доповідач Організації Об'єднаних Націй з питання про позасудові страти Агнес Калламар розповіла CNN, що жіночі "тіла розглядаються як територія для помсти і контролю. В бандах домінують чоловіки, а жінки та дівчата - це частини територій, які вони контролюють".

Калламар також зазначила, що близько одного з 10 вбивств жінок відбувається внаслідок винесення вироку.

Тіло Дженніфер Ландаверде знайшла її мати (жінка на фото в центрі) / Фото: CNN

"Я також отримувала тривожну інформацію про збільшення кількості насильницьких зникнень жінок і чоловіків, що може вказувати на ще більшу кількість вбивств", - говорить вона.

"Викликає занепокоєння той факт, що ця кількість може бути занижена через те, що люди не подають скарг, боячись переслідувань", - додала Калламар.

Однак банди не складаються виключно з чоловіків, і засуджені за злочини жінки з банд потрапляють до в'язниць, таких як Centro de Readaptación para Mujeres, в Ілопанго у Центральному Сальвадорі.

Жіноча в'язниця - це великий загороджений простір, завішаний пранням, і, як не дивно, наповнений постійним дзижчанням легких літаків, які, здавалося, вривалися з неба, протягом усього нашого візиту.

Аеробіка. Стрижки. Більше прання. Двір був заповнений метушливою ​​активністю, жінки прагнули вибратися зі своїх крихітних гуртожитків.

Були часи, коли членів банд утримували окремо від звичайних в'язнів. Тепер їх утримують разом. Раніше Роксана була де-факто керівником секції, де утримували жінок, які були членами банд.

Роксана у яскраво-синій бандані на голові і з очима, нафарбованими відповідною за кольором підводкою, розповіла, що її батько помер, коли вона була молода, і її мати, яка була хвора на алкоголізм, кинула дітей і залишила їй турботи про її п'ятьох братів і сестер. Вона опинилася на вулиці - легка здобич для банд.

"Я думала, що це гра, але.. в кінці це було.. Іноді ви змушені ходити по вулицях, і вас піддають дискримінації за те, ким ви є, тому ви змушені грабувати або вбивати людей.. а іноді все відбувається через алкоголь і наркотики", - говорить вона через дротяну сітку.

"Ми пили, вживали наркотики і робили багато такого, про що я зараз шкодую", - додала вона.

Роксана також згадала той момент, коли вона скоїла вбивство, через яке опинилася в ув'язненні на все життя.

Роксана потрапила в банду Барріо 18, коли була підлітком, зараз вона відбуває довічне ув'язнення за вбивство / Фото: CNN

"Це була конкуруюча банда, і якби я не зробила те, що вони просили мене зробити, для мене були б наслідки", - розповіла вона.

"Отже, я була змушена зробити це в той момент. Те, що я зробила з ним, він хотів зробити зі мною, - каже жінка про чоловіка, якого вбила, - Тому я повинна була захищатися. Так, я повинна була захищатися".

З тих пір як вона потрапила до в'язниці, Роксана втратила не лише свою матір, але і свого сина Рафаеля. Рафаель провів деякий час у в'язниці і був вбитий незабаром після того, як він вийшов, за чотири місяці до нашої розмови з його матір'ю. Його ім'я витатуйоване на правій руці Роксани з внутрішнього боку.

"Це було дуже боляче для мене, тому що я не хотіла, щоб він йшов тим самим шляхом, але перш ніж я це зрозуміла, він уже став членом банди, і я не могла нічого для нього зробити", - розповіла жінка.

Роксана сказала, що пройшла посвяту у члени відомої банди Барріо 18, яка полягала у 18-секундному побитті - відповідно до нав'язливої ідеєю банд про покарання на честь їх назв.

"18 секунд.. мене штовхали і били, це було необхідно, щоб бути частиною цього. Є жінки, які проходять через гірші речі, - каже вона, - іноді їх ґвалтували, били, жорстоко з ними поводились".

Роксана розповіла, що зараз вона відмовилася слідувати культурі банд. "Коли я починала в банді, у мене не було дітей, і я думала, що все рожеве і солодке. Я була просто підлітком", - додала вона.

"Але, коли минув час, я зрозуміла, що це не було просто хобі, - через вбивства. На той час, коли я захотіла піти з банди, я не могла - моє життя було в небезпеці. Можливо, я повинна подякувати богу за те, що привів мене в це місце", - пояснила жінка.

Переклад НВ

Головне

Політика

Сьогодні, 08:32

article_img
ГПУ наступає на пресу. Відомство Юрія Луценка вимагає доступу до внутрішніх документів редакції НВ
Політика

Сьогодні, 11:00

article_img
#ВибориБезБрехні: перевіряємо достовірність заяв Тимошенко, Ляшка, Вілкула, Мураєва та Шевченка
Події

Вчора, 21:08

article_img
В Одесі підпалили авто місцевого краєзнавця: він боровся проти незаконної забудови

Вибір редакції

Події

Вчора, 19:43

article_img
Джокер Зеленський, похорон марсохода і шановні знавці. Краще за тиждень за версією головного редактора NV.ua
Гаджети

Сьогодні, 15:00

article_img
Великий і гнучкий. Все, що відомо про майбутні смартфони Samsung
Політика

Сьогодні, 11:00

article_img
#ВибориБезБрехні: перевіряємо достовірність заяв Тимошенко, Ляшка, Вілкула, Мураєва та Шевченка

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися