Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Варшава заперечує, що США неофіційно оголосили польських лідерів персонами нон ґрата

6 березня, 18:43
287
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Лише стурбованість. У Польщі наполягають, що були готові до критики США

У Міністерстві закордонних справ заперечили інформацію ЗМІ про те, що США нібито заморозили контакти на найвищому рівні з Польщею.

За інформацією порталу Onet.pl, у Вашингтоні ввели особливі санкції проти польської влади – до прийняття змін до закону про Інститут національної пам’яті ані президент, ані віце-президент США не будуть зустрічатися з польським президентом або прем’єр-міністром. 

Однак польський віце-міністр закордонних справ Бартош Ціхоцький підкреслив, що "це неправда і жодних подібних ультиматумів не було".

"Американська сторона, що не було для нас несподіванкою, висловила стурбованість і сумніви до закону про ІНП досі на етапі проекту. Ми перебуваємо на зв'язку. Не було жодного ультиматуму. Не розумію, чому хтось хоче напустити туману? " – цитує Ціхоцького Радіо Польща.

Він зазначив, що Варшава була готова до критики США щодо закону про ІНП. Водночас дипломат наголосив на відмінності в розумінні свободи висловлювання в США та Європі.

"Американська сторона від початку чесно повідомляла про цю проблему. Вона полягає у тому, що в США не можна карати за жодні висловлювання, а у Європі є інакше. Якщо йдеться про особливі питання, наприклад правду про Голокост, то за заперечення цієї правди можна порушити кримінальну справу", - сказав Ціхоцький.

Разом з тим, віце-голова МЗС Польщі наголосив на інших розбіжностях між Америкою та Європою, наприклад, щодо питання смертної кари або права на носіння зброї.

"Правдою у цій публікації є те, що наше посольство у Вашингтоні зустрічається з американськими дипломатами і що воно надсилає службові записки до Варшави", - сказав він.

Ціхоцький також висловив підтримку ухваленому закону про ІНП.

Нагадаємо, польське видання Onet.pl розповіло про негласні санкції, які Вашингтон вжив щодо польського керівництва задля скасування закону про ІНП.

Згідно з цією запискою, до розв’язання суперечки довкола закону про ІНП США вводять для польської влади заборону двосторонніх контактів на найвищому рівні Білого дому. Також американці нібито попередили Польщу також про блокування фінансування спільних військових проектів.

Що не так зі скандальним польським законом про Інститут національної пам'яті