Валенса додав інтриги в історію зі звинуваченнями у співпраці з комуністичними спецслужбами

0 коментувати
Лех Валенса заявив, що зробив помилку, але не уточнив яку

Лех Валенса заявив, що зробив помилку, але не уточнив яку

Екс-президент Польщі Лех Валенса додав інтриги в історію зі звинуваченнями у співпраці зі спецслужбами комуністичної ПНР

Зокрема, 19 лютого Валенса написав у своєму мікроблозі, що не співпрацював зі спецслужбами ПНР, але зробив помилку і дав слово винуватцю, що не розкриє правду. Политик не уточнив, що це за помилка, але сподівається, що "винуватець сам розповість правду", пише Радіо Польща.

"У грудні 1970 року мене не зламали, я не співпрацював зі службами безпеки, я ніколи не брав грошей, я не доносив – ні усно, ні письмово. Я зробив помилку, але не таку. Я дав слово, що не розповім про неї, точно не зараз, ще не зараз. Хіба що її розкриють інші. Ще живий чоловік, який винен у цьому. Він повинен розкрити правду, і я на це розраховую. Я був занадто м'яким. Я не маю з цим нічого спільного. Я тримаю слово, я дав клятву противнику. Якщо винуватець не розкриє правду, виникне скрутне становище. Однак, я вірю, що він це зробить. Я вірю, що правда зможе захистити себе", - написав Валенса.

Нагадаємо, що екс-президента Польщі Леха Валенсу запідозрили у співпраці зі спецслужбами Польської народної республіки в 1970-76 роках.

Зокрема, Інститут національної пам'яті Польщі заявив про наявність документів, які свідчать про те, що екс-президент міг співпрацювати зі спецслужбами комуністичного режиму. Документи були продані вдовою генерала Чеслава Кіщака, який був одним з найближчих соратників генерала Войцеха Ярузельського, який очолював ПНР у 1980-х роках.

Мова йде про персональну папку, яка містить 90 сторінок, в ній також знаходиться конверт з рукописною згодою на співпрацю зі Службою безпеки з підписом "Лех Валенса-Болек". Відзначається, що кілька документів з папки про отримання грошей також підписані псевдонімом "Болек".

Однак, політик одразу ж відкинув всі звинувачення у співробітництві з тодішніми польськими спецслужбами.

Відзначимо, що і раніше повідомлялося про те, що екс-президент міг співпрацювати зі спецслужбами комуністичного режиму. Але в 2000 році польський суд визнав, що політик ніколи не був агентом спецслужб ПНР.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: