ВООЗ назвала розподіл вакцин від COVID-19 у світі «катастрофічним моральним провалом»

22 березня 2021, 20:49

Голова ВООЗ Тедрос Гебрейсус розкритикував багаті країни через нерівний розподіл вакцин від коронавірусу.

Про це він сказав на брифінгу в Женеві.

За його словами, відсутність рівних можливостей у доступі до вакцин від коронавірусу в світі — це «катастрофічний моральний провал».

Відео дня

«Я в січні говорив, що світ опиниться на межі катастрофічного морального провалу, якщо не зробити термінові кроки для забезпечення рівного розподілу вакцин. У нас є кошти для запобігання цьому провалу, але шокує те, що мало було зроблено для його запобігання», — сказав він.

Голова ВООЗ додав, що країни, які вакцинують зараз молодих і здорових людей, роблять це користуючись «життями працівників охорони здоров’я, людей похилого віку та інших груп ризику в інших державах».

На його думку, це шлях, який веде до «ураження самих себе», оскільки чим довше триватиме передача коронавірусу, тим більше виникатиме його мутацій і штамів і зростатиме ризик того, що вони почнуть «уникати впливу вакцин».

У Всесвітній організації охорони здоров’я вважають, що в 2021 році колективний імунітет до коронавірусу малоймовірний. Для колективного імунітету необхідно, щоб у 60−70% населення був імунітет до коронавірусу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X