Суперечки навколо AstraZeneca: Бельгія відмовилася рекомендувати вакцину людям старшим 55 років, Фінляндія — погодилася

3 лютого 2021, 22:09

У Бельгії вирішили не рекомендувати вакцину від коронавірусу виробництва AstraZeneca людям, які старші 55 років.

Про це повідомляє The Guardian.

За словами глави Міністерства охорони здоров'я країни Франка Вандербрука, Вища рада охорони здоров'я вважає очевидним, що вакцина AstraZeneca - це дуже хороша вакцина для людей у віці від 18 до 55 років.

Відео дня

Вандербрук додав, що рада прийняла рішення, що поки «немає достатніх даних, щоб з упевненістю сказати, що вона працює так само добре у людей, які старші 55 років».

При цьому Фінляндія вирішила прищеплювати вакциною AstraZeneca літніх людей. Про це оголосила Національна експертна група з питань вакцинації - спеціальний орган при Інституті охорони здоров'я і добробуту THL, передає Yle.

Ряд країн відмовилися прищеплювати літніх людей вакциною AstraZeneca. Уряд Франції вважає, що вакцину AstraZeneca слід вводити людям до 65 років. Аналогічне рішення прийняли і в Німеччині.

AstraZeneca стала третьою вакциною, що отримала схвалення в ЄС. До цього європейський регулятор сертифікував препарати виробництва компаній Pfizer-BioNTech і Moderna.

Велика Британія стала першою країною в світі, яка схвалила вакцину, розроблену вченими Оксфордського університету і фармацевтичною компанією AstraZeneca. 4 січня там почалася вакцинація, першим препарат отримав 82-річний британець.

У листопаді компанія AstraZeneca та Оксфордський університет заявили, що їх вакцина від коронавірусу показала ефективність в 62% або 90%, в залежності від схеми дозування. Середня ефективність - 70%. Вакцина може протягом півроку зберігатися в стандартному холодильнику без сильного охолодження.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X