У керівництві AstraZeneca заявили, що їхня вакцина не ідеальна, але врятує тисячі життів

11 лютого 2021, 16:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Виконавчий директор компанії-виробника вакцини від коронавірусу AstraZeneca Паскаль Соріо заявив, що препарат не ідеальний, але може врятувати тисячі життів. Про це повідомляє Reuters.

За словами Соріо, AstraZeneca стане наймасовішим виробником вакцин у світі і значно вплине на розвиток пандемії - до квітня компанія має намір вийти на виробництво понад 200 млн доз на місяць.

Відео дня

«Вакцина ідеальна? Ні. Але вона чудова. Хто ще виробляє 100 мільйонів доз у лютому? Ми зможемо врятувати тисячі життів - заради цього ми й приходимо на роботу щодня», - наголосив Соріо.

Як повідомляє The Guardian, в AstraZeneca хочуть створити нове покоління вакцин, ефективних проти нових штамів коронавірусу. За словами провідного дослідника компанії, на це витратять від шести до дев'яти місяців.

10 лютого у Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що рекомендують використання вакцини від коронавірусу виробництва AstraZeneca і Оксфордського університету, зокрема для людей віком від 65 років.

До цього деякі країни, зокрема Франція, Німеччина і Швеція, не рекомендували вводити вакцину AstraZeneca людям від 65 років через брак даних про ефективність.

У ПАР призупинили вакцинацію препаратом через його низьку ефективність проти нового штаму коронавірусу, виявленого в Південній Африці.

У лютому 2021 року AstraZeneca заявила, що змогла домогтися 82% ефективності вакцини, збільшивши інтервал між введенням двох доз до 12 тижнів (ефективність становить 76% вже після першої дози).

Восени 2020 року в компанії оголосили про середню ефективність вакцини на рівні 70%. Показник розрахували на основі двох різних оцінок. У першому випадку людям ввели половину дози препарату, а за місяць - повну дозу (ефективність досягла 90%). У другому учасники досліджень отримали дві повних дози з таким самим інтервалом (при цьому ефективність склала 62%).

В рамках ініціативи COVAX Україна отримає 117 тисяч доз вакцини Pfizer/BioNTech в лютому, а за перше півріччя - від 2,2 до 3,7 млн доз препарату AstraZeneca/Oxford.

Також в лютому в Україні поставлять 1 млн доз вакцин від коронавірусу в рамках контракту про постачання 12 млн доз препарату виробництва компаній AstraZeneca і Novavax.

Польща може перепродати Україні ще 1,2 млн доз вакцини AstraZeneca.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X