В США вдвічі скоротили термін самоізоляції у разі захворювання на Covid

Рекомендації були оновлені в тому числі через швидке поширення Омікрона. (Фото:REUTERS/Loren Elliott)
Федеральний Центр з контролю та профілактики захворювань (CDC) США скоротив рекомендований термін самоізоляції при зараженні коронавірусом з 10 до 5 діб. Там вивчили, що передача вірусу відбувається здебільшого на ранній стадії захворювання.
Про це йдеться на сайті CDC.
Зазначається, що зазвичай за кілька днів до появи симптомів і через два-три дні після відбувається передача коронавірусу від однієї людини до іншої.
«Враховуючи те, що ми зараз знаємо про COVID-19 і варіант, CDC скорочує рекомендований час ізоляції з 10 днів для людей з COVID-19 до 5 днів, якщо хвороба протікає безсимптомно, з подальшим 5-денним носінням маски в присутності інших», — йдеться в документі.
При цьому директор CDC Рошель Валенскі уточнила, що рекомендації були оновлені зокрема й через швидке поширення Омікрона.
Що відомо про новий штам коронавірусу Омікрон?
Штам коронавірусу Omicron (B.1.1.529) вперше виявили у Південній Африці 24 листопада. Вірус швидко поширився в густонаселеній провінції ПАР Гаутенг. Наразі штам Омікрон виявили вже у 106 країнах.
Всесвітня організація охорони здоров’я визнала штам Омікрон таким, «що викликає побоювання». У ВООЗ зазначили, що цей варіант має велику кількість мутацій, які можуть спричинити велику заразність вірусу. Також експерти вважають, що штам Омікрон може виявитися стійкішим до вакцин і поставити під загрозу зусилля боротьби з пандемією.
Десятки країн почали закривати кордони для тих, хто приїжджає з півдня Африки через нову мутацію коронавірусу. У ПАР розкритикували такі заходи та назвали їх «покаранням» для країни.
У ВООЗ вважають, що повна заборона на поїздки не зупинить поширення штаму Омікрон.
Україна з півночі 3 грудня заборонила в'їзд іноземцям та людям без громадянства, які приїхали з ПАР, Ботсвани, Зімбабве, Намібії, Лесото, Есватині, Мозамбіку та Малаві та перебували там мінімум сім днів протягом останніх 14 днів. 18 грудня у країні виявили перший випадок зараження штамом Омікрон.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.