Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

В Словаччині пройшов траурний мітинг в пам'ять про загиблого журналіста-розслідувача

2 березня, 22:44
196
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Тисячі людей вийшли на мітинги у пам’ять про Яна Куцяка

У п’ятницю, 2 березня, у Словаччині пройшов багатотисячний мітинг в пам’ять про журналіста-розслідувача Яна Куцяка та його подруги.

Як передає Радіо Свобода, разом із фотографіями журналіста демонстранти тримали в руках банери з написами: Геть, мафія, з моєї країни, Атака на журналістів = напад на всіх нас.

Акції були заплановані у приблизно 25 містах країни, зокрема і в столиці Братиславі – в ній взяли участь від 10 до 15 тисяч осіб, а також президент Андрей Кіска.

Мітинги-реквієм також пройшли  за кордоном, зокрема в Лондоні, Празі, Парижі і Брюсселі.Нагадаємо, 27-річний журналіст Ян Куцяк і його дівчина були застрелені в своєму будинку в місті Велка-Мака в Словаччині. Куцяк працював над темою про шахрайство з грошима ЄС і можливу причетність до цього італійського мафіозного угрупування Ндрангета.

Злочин спровокував у Словаччині масові протести, під час яких учасники мітингу вимагали відставки очільника МВС Роберта Калінака. У зв'язку з вбивством журналіста у відставку пішов міністр культури Словаччини Марек Мадаріч, а також помічниця прем'єр-міністра Марія Трошкова і глава Радбезу Вільям Ясан.

Уряд Словаччини запропонував мільйон євро за інформацію, яка допоможе розкрити резонансне вбивство.