У Саудівській Аравії затримали активістів за права жінок

19 травня 2018, 19:30
120
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сідати за кермо авто жінкам дозволено лише під час місцевих автошоу

Силові структури Саудівської Аравії взяли сімох активістів боротьби за права жіноцтва під варту. Їх підозрюють у намаганні підірвати безпеку та стабільність королівства й послабити національну єдність.

Як повідомляє Радіо Свобода, затриманих звинувачують у «підозрілих контактах з іноземними сторонами» і наданні фінансової підтримки «ворожим елементам за кордоном». Імена затриманих невідомі.

Затримання пов'язують з кампанією за скасування заборони жінкам керувати авто.

Про затримання активістів повідомила правозахисна організація Human Rights Watch 18 травня. За даними правозахисників, серед затриманих ‒ п’ять жінок і двоє чоловіків.

Заборона керувати автом діяла багато десятиліть і має бути скасована 24 червня. Рішення про це ухвалив у вересні минулого року саудівський король Салман. Припускають, на нього вплинув крон-принц Мухаммад бін Салман, який просуває реформи в консервативному ісламському королівстві.

Саудівська Аравія вперше призначила жінку на посаду аташе
Жінки за кермом і перший за 35 років кінотеатр. Як і чому Саудівська Аравія стає ліберальнішою

Саудівська Аравія – єдина країна у світі, де жінкам фактично заборонено сідати за кермо автомобіля. Заборона поширюється не лише на мешканок королівства, але й на іноземок. Відтак водійських посвідчень жінкам у країні не видають.

Заборону на водіння для жінок мотивували, зокрема, тим, що воно дає їм забагато свободи, дозволяє частіше виходити з дому і взаємодіяти з чоловіками, які не є їхніми близькими родичами.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект