В Росії опублікували звіт контррозвідки Швейцарії про співпрацю ФСБ і ОЗГ

1 коментувати
Обкладинка звіту німецькою мовою
Фото: openrussia.org

Обкладинка звіту німецькою мовою

У понеділок, 16 травня, Відкрита Росія опублікувала на своєму сайті конфіденційний звіт швейцарської Служби аналізу та профілактики (включена в Об'єднану контррозвідку Швейцарії), датований червнем 2007 року, в якому розповідається про зв'язки спецслужб Росії та інших країн СНД з криміналітетом

В історичній довідці автори пояснюють, що початок взаємодії КДБ з кримінальними авторитетами поклав ГУЛАГ: політв'язнів стало стільки, що виникли загрози бунтів. Для контролю обстановки в таборах використовувалися звичайні кримінальники, які співпрацювали з адміністрацією. Проблема загострилася після розпаду СРСР, коли КДБ і утворені на його основі спецслужби звільнили 100 000 чоловік. "Звільнені співробітники з їх специфічними знаннями та контактами були вкрай привабливі для кримінального світу", - пояснюється у звіті.

Паралельно змінилася й культура кримінального світу - якщо в радянський час існував кодекс "злодіїв у законі", і найважливішим принципом злочинців була неучасть у легальній діяльності, то з тих пір криміналітет подався в легальний бізнес.

Зараз ФСБ намагається "контролювати всю діяльність російських підприємств за кордоном". Поширеним видом діяльності, де альянс вихідців зі спецслужб і бандитів чітко простежується, за даними авторів звіту, є експорт природних ресурсів. "Основними джерелами доходів (ОЗГ) залишаються державні кошти, для крадіжки яких є численні можливості. До цього належить у першу чергу доступ до енергетичних ресурсів країни і запасів металів, які купуються за внутрішніми цінами і потім в обхід приписів, що регламентує порядок здійснення експорту, продаються за кордон значно дорожче. Нелегально отримані кошти відмиваються найчастіше за допомогою розміщення державних підрядів на фіктивні фірми за кордоном", - йдеться в документі.

Одним з непрямих доказів такого альянсу, зазначає служба аналізу, є спокійне життя в Росії представників криміналітету. "Вже давно передбачається, що численні представники ОЗГ покриваються державними органами, серед яких ФСБ. ... Аж до теперішнього часу жоден з лідерів ОЗГ в Росії не був притягнутий до відповідальності, що навряд чи можна пояснити недостатніми успіхами в розслідуваннях. Мова, навпаки, йде про те, що ватажки злочинних організацій користуються захистом на високому рівні", - стверджується у звіті.

Президент РФ Володимир Путін згадується у швейцарському звіті двічі - у зв'язку з газопроводом Nord Stream. Крім давньої дружби з майором Штазі Маттіасом Варнігом, керуючим директором Nord Stream AG, Путін, вважають автори, пов'язаний зі швейцарським досвіченим повіреним Урсом Хаусхеєром.

У главі Заходи контррозвідка Швейцарії пропонує проводити моніторинг зв'язків представників ФСБ, СВР і криміналітету регулярно.

"Різні західні спецслужби схильні вважати, що не тільки окремі або колишні офіцери російських спецслужб залучені до кримінальної діяльності, але що Спецслужба сама зацікавлена в систематичному співробітництві", - підсумовується у звіті.

НВ


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: