У путінській партії виявили ознаки іноземного агента

2 коментувати
Тих, хто отримує доступ до владних важелів в РФ, може фінансувати хто завгодно
Фото: veved.ru

Тих, хто отримує доступ до владних важелів в РФ, може фінансувати хто завгодно

Партія нинішньої російської владної верхівки Єдина Росія та її кандидати фінансуються з-за кордону через офшори, що дозволяє віднести її до іноземних агентів, яким оголосили війну в Кремлі

"Виборчі кампанії кандидатів у губернатори від Єдиної Росії фінансуються з іноземних джерел, йдеться в доповіді руху Голос. Експерти відзначають, що система фінансування виборчих фондів кандидатів у губернатори непрозора й кандидати отримують можливість використовувати бюджетні кошти та іноземне фінансування", - пишуть Ведомости.

Дослідники з'ясували, що найбільші пожертви від іноземних джерел отримує саме партія Путіна та Медведєва. Єдина Росія створила мережу регіональних громадських фондів підтримки партії, які акумулювали в 2013-2014 рр. 68% всіх пожертв від юридичних осіб, і відстежити ці кошти неможливо, розповів автор доповіді Станіслав Андрійчук.

"Заборона на іноземне фінансування потрібна, щоб захистити політичну систему від впливу іноземних держав, але нинішнє законодавство дозволяє за допомогою компаній-прокладок фінансувати партії і виборчі кампанії з-за кордону. Виходить, що тих, хто отримує доступ до владних важелів, може фінансувати хто завгодно", - говорить він.

Наприклад, в цьому році кандидату в омські губернатори від ЄР Віктору Назарову 3 млн пожертвував Краснодар водоканал, кінцевими власниками якого є компанії, зареєстровані на Кіпрі і Британських Віргінських островах. Такі випадки не поодинокі.

За даними видання, у виборчі фонди кандидатів у губернатори від ЄР до середини серпня надійшло 240,6 млн руб., в той час як кандидати від усіх інших партій мають у своєму розпорядженні суму в 93 млн руб., з яких 34,7 млн припадає на виборчий фонд одного з кандидатів від ЛДПР.

НВ


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: