В ООН стурбовані намірами Туреччини повернути смертну кару

0 коментувати
В ООН відреагували на можливе повернення смертної кари в Туреччині

В ООН відреагували на можливе повернення смертної кари в Туреччині

Верховний комісар ООН з прав людини і група незалежних експертів Організації висловили тривогу у зв'язку з масовими арештами в Туреччині і намірами ввести смертну кару

Правозахисники ООН нагадали, що повернення до смертної кари, про можливість якої говорять турецькі офіційні особи, стало б порушенням Пакту про громадянські і політичні права, учасником якого є і Туреччина, повідомляє Центр новин ООН.

"Туреччина скасувала смертну кару в 2004 році, але не застосовує її вже 32 роки - з 1984 року...Повернення смертної кари стало б порушенням зобов'язань Туреччини в області міжнародного права...", - зазначив аль-Хусейн.

Крім того, в ООН закликали владу у своїх діях у відповідь після спроби перевороту спиратися на принципи дотримання прав людини і верховенства закону.

Особливо правозахисники стурбовані масовими арештами суддів і прокурорів. За офіційними даними, відразу після спроби перевороту було звільнено понад 2 700 суддів і прокурорів, а 755 заарештовано. У числі затриманих – два судді Конституційного суду.

"Згідно з міжнародним правом, судді можуть бути відсторонені від своїх обов'язків або звільнені лише в тому випадку, якщо для цього є серйозні підстави: неправомірна поведінка чи некомпетентність – і тільки за умови дотримання правових процедур", - заявили експерти ООН.

Крім того, верховний комісар ООН підкреслив, що на тлі масових затримань особливо важливо дотримувати принципи презумпції невинуватості, процедурні гарантії, гарантії справедливого судового процесу та надати незалежним спостерігачам доступ до місця затримання.

Зейд Раад аль-Хусейн засудив спробу перевороту і зазначив, що громадяни Туреччини, "проявивши мужність, вийшли на вулиці, щоб захистити країну від тих, хто намагався підірвати демократію".

Він додав, що турецька влада зобов'язана розслідувати всі повідомлення про випадки насильства, незалежно від політичних спрямувань тих, хто імовірно його здійснював.

Нагадаємо, в ніч на суботу, 16 липня, військові Туреччини зробили спробу військового перевороту. У Стамбулі і Анкарі відбувалися авіанальоти, на вулиці вивели танки.

Президент країни Реджеп Ердоган заявив, що основні осередки повстанців ліквідовані.

Після невдалої спроби військового перевороту Ердоган заявив про те, що в Туреччині можуть повернути смертну кару.Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: