В одній із країн СНД вирішили продовжити радянську традицію заборони небажаних наук

1 коментувати
Політологію скасували за те, що вона
Фото: news.uzreport.uz

Політологію скасували за те, що вона "не висвітлює "узбецьку модель""

Міністр вищої і середньої спеціальної освіти Узбекистану Алішер Вахабов скасував викладання політології у вишах країни

У викладеному досі предмет Політологія. Теорія і практика будівництва демократичного суспільства в Узбекистані відкинули перше слово "Політологія", повідомляє Озодлик Радиоси (узбецька служба Радіо Свобода).

Видання зазначає, що в даному наказі нічого не говориться про причини цього рішення.

Повідомляється також, що за наказом міністерства вищої і середньої освіти Узбекистану, з 2013-2014 навчальних років у країні припинили випуск політологів. Останні дипломи за спеціальністю Політологія видали випускникам у 2013 році.

Видання також наводить привід, під яким скасували викладання політології - "відсутність наукової методології політології, вивчення тем цього предмета з іншими предметами, наявність підручників з цього предмету, заснованих виключно на західній літературі і не відповідних національній спадщини", і "не висвітлення даним предметом "узбецької моделі"".

Відомий узбецький політолог Фархад Толіпов різко розкритикував скасування міністерством викладання політології і порівняв його із боротьбою в Радянському Союзі зі лженауками.

"У колишньому Радянському Союзі у 1930-1940-х роках був такий термін, як лженаука. До числа таких наук належали генетика, кібернетика, геополітика, і навіть велася боротьба з ними. Ми дуже сподіваємося, що політологію – професію XXI століття – не спіткає та сама доля в Узбекистані", - заявив він.

Раніше повідомлялося, що правозахисна організація Human Rights Watch підготувала доповідь про переслідування і тортури громадян за політичними мотивами в Узбекистані.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: