В ОБСЄ закликали президента Польщі ветувати закон про заборону "бандерівської ідеології"

1 лютого 2018, 22:30
273
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Арлем Дезір: Президент Польщі має ветувати закон про Інститут національної пам'яті

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір засудив польський закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає кримінальне покарання за використання виразу "польські табори смерті" і пропаганду "бандерівської ідеології".

"Свобода вираження поглядів має особливе значення для істориків і вчених. Історія - це питання незалежних наукових досліджень та вільної дискусії, а не судового рішення. Закон повинен бути відхилений як непропорційне обмеження свободи вираження думок", - сказав Дезір.

За словами представника ОБСЄ, можуть бути криміналізовані тільки ті заяви, які спонукають до насильства або дискримінації.

Дезір нагадав Варшаві, що покарання за висловлювання думок про історичні факти несумісне з міжнародними зобов'язаннями, відповідно до статті 19 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права.

Він висловив надію, що президент Польщі накладе вето на цей закон.

Нагадаємо, 1 лютого Сенат Польщі ухвалив закон про Інститут національної пам'яті Польщі. Законом запроваджується кримінальне переслідування за покладання відповідальності або співвідповідальності на поляків і Польщу за злочини, вчинені Третім рейхом. У тому числі забороняється заперечення "злочинів українських націоналістів" і використання формулювання "польські табори смерті".

[see_also]

Як відреагували в Україні та світі на польський закон про заборону "бандерівської ідеології"

[/see_also]