У Македонії зросла кількість затриманих під час акції проти зміни назви країни

18 червня 2018, 15:01
197
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Македонії під час протестів затримали 25 людей

Під час протестів в столиці Македонії, Скоп’є, були затримані 25 учасників акції проти перейменування країни на Північна Республіка Македонія.

Такі дані навели у Міністерстві внутрішніх справ Македонії, повідомляє Радіо Свобода.

За даними силовиків, біля будівлі парламенту деякі демонстранти використовували вибухові пристрої та знесли захисний паркан, намагаючись потрапити до парламенту.

З метою запобігання ескалації ситуації і вторгнення в парламент, як пояснюють в МВС, поліція використовувала сльозогінний газ.

Раніше повідомлялося, що у Скоп'є 17 червня відбулась масова акція протесту, учасники якої виступили проти нової назви країни: Північна Республіка Македонія.

Під час акції відбулися зіткнення з поліцією, в результаті яких щонайменше 10 людей звернулися за допомогою до медиків, серед них було сім поліцейських. Ще 11 демонстрантів були затримані правоохоронцями.

Нагадаємо, 17 червня Греція і Македонія підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія.

[Gallery]

Македонія підписала з Грецією історичну угоду про зміну назви

[/Gallery]

Під час підписання угоди в Греції почалися зіткнення демонстрантів з поліцією.

[gallery]

У Греції сталися зіткнення через підписання договору про перейменування Македонії

[/gallery]

Після оголошення про незалежність від Югославії в 1991 році Македонія викликала обурення Греції, оскільки використовувала назву однойменного грецького регіону, який розташований на півночі Греції, на кордоні з Македонією.

З огляду на цю суперечку, Греція блокувала приєднання Македонії до НАТО і ЄС. Крім того, в ООН країна входить під офіційною назвою "Колишня Югославська Республіка Македонія".

Врегулювання спору спростить для Македонії процес вступу в ЄС і НАТО.