Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Хижа Росія. В Європі зростає інтернет-торгівля дикими тваринами

23 травня, 18:29
235
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Гепарди та інші представники котячих вважаються символом статусу в Росії

Незаконна торгівля екзотичними тваринами в Європі завдяки інтернету вийшла на новий рівень і досягає величезних масштабів, незважаючи на зусилля природоохоронних організацій, повідомляє The Guardian з посиланням на доповідь, оприлюднену Міжнародним фондом захисту тварин (IFAW).

Лише останнім часом її автори виявили у відкритому продажу на інтернет-сайтах приблизно 12 тис. диких тварин і заборонених до продажу об'єктів живої природи загальною вартістю $4 млн. Серед них – живі орангутанги і хижаки, величезна кількість рептилій і птахів, а також вироби зі слонової кістки.

Нові можливості цьому ринку, традиційно непублічному, надав інтернет. Завдяки йому торговці дикою фауною "отримали доступ до великого віртуального ринку, де ймовірність виявлення низька, а прибутки від продажу тварин, які перебувають під загрозою зникнення, можуть бути надзвичайно високими", підкреслюють автори доповіді, які вперше включили в неї також моніторинг трьох найбільших соцмереж.

Для того, щоб представити публіці масштаби незаконної торгівлі, представники IFAW протягом шести тижнів досліджували приблизно 5 тис. оголошень на 106 інтернет-майданчиках у чотирьох країнах - Німеччині, Франції, Великобританії та Росії.

Рідкісні види папуг і птахів становлять третину незаконного ринку торгівлі об'єктами дикої фауни/Фото ЕРА

Попит на диких тварин по країнах Європи

Серед виявлених дослідниками об'єктів дикої фауни, які були незаконно виставлені на продаж, приблизно 80% становили безпосередньо тварини, ще 18% - слонова кістка або виготовлені з неї предмети. Сплеск незаконного продажу таких виробів було зафіксовано в Німеччині.

Найбільшу групу потенційних "домашніх улюбленців" становили рідкісні рептилії – вони фігурували в 37% оголошень, - а також черепахи. 31% оголошень пропонували до продажу вимираючі види птахів, серед яких особливо популярні папуги. Потенційні покупці цікавляться також рідкісними совами (500 випадків) і хижими птахами (350 пропозицій).

Водночас більшість оголошень про продаж великих тварин були виявлені в Росії, де "великі представники сімейства котячих або ведмеді вважаються своєрідними символами статусу", зазначає The Guardian. Усі пропозиції з продажу леопардів, гепардів і ягуарів були орієнтовані на російський ринок, як і 130 з 152 можливостей купити живих приматів, включно з орангутанами, лемурами і гібонами.

Серед приматів особливо популярні орангутанги/Фото ЕРА

Водночас шкури левів, тигрів, леопардів і білих ведмедів особливо популярні у Великобританії, на частку якої припадає велика частина подібних оголошень.

У Франції широко поширений продаж предметів зі слонової кістки (38.54% місцевих оголошень), а також папуги (22.66%) і черепахи (17.96%), що перебувають під загрозою зникнення.

Серед інших тварин, популярних серед європейських любителів екзотичної фауни - ведмеді, сайгаки, антилопи, носороги (включно з кинджалами і прикрасами з рогу носорога).

Спроби розв'язати проблему

Як наголошують у доповіді IFAW, представники цієї організації заявили у правоохоронні органи про 327 найбільш очевидних випадків порушення міжнародних законів через торгівлю екзотичними тваринами.

Крім того, останніми роками міжнародні природоохоронні організації співпрацюють з найбільшими онлайн-майданчиками, включно з eBay, Gumtree і Preloved, щоб скоротити обсяги незаконної торгівлі об'єктами дикої фауни.

У березні 2018 року 21 технологічний гігант, включно з Google, eBay, Etsy, Facebook і Instagram, приєдналися до Глобальної коаліції з припинення онлайн-трафіку об'єктів дикої фауни (The Global Coalition to End Wildlife Trafficking Online) і зобов'язалися скоротити обсяги цього нелегального бізнесу на 20% до 2020 року.

"Приємно бачити, що ми робимо дійсно значні успіхи у припиненні і згортання торгівлі, - зазначила представник IFAW Таня МакКрі-Стил. - Однак її масштаби, як і раніше, величезні".

Доповідь ООН: до 2100 року в Африці вимре половина видів тварин
На грані вимирання. Які тварини можуть зникнути в Україні

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 04:58

article_img
У Держдепі закликали Німеччину прислухатися до розмов про небезпеку Північного потоку-2

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися