Євросоюз зробив заяву з приводу іранської кризи і порушеннь Тегераном прав людини

3 січня 2018, 09:49
77
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За словами Могеріні, порушення прав людини є однією з головних проблем у відносинах з Іраном

Високий представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні прокоментувала політичну кризу в Ірані, заявивши про неприпустимість загибелі людей під час антиурядових демонстрацій, що тривають

При цьому вона зазначила, що ЄС уважно стежить за ситуацією в країні, оскільки порушення прав людини є однією з головних проблем у відносинах з Тегераном.

"Для ЄС права людини завжди були основною проблемою в наших відносинах з Іраном. Мирна демонстрація та свобода вираження думок є основними правами, які застосовуються до всіх країн, і Іран не є винятком", - заявила Федеріка Могеріні в своєму комюніке.

При цьому вона зазначила, що Євросоюз продовжує контакти з владою Ірану з цього приводу.

"У дусі відвертості та поваги, які є в основі наших відносин, ми очікуємо, що всі залучені сторони будуть утримуватися від насильства і право на самовираження буде гарантовано, в тому числі в світлі заяв іранського уряду", - додала представниця ЄС.

Раніше повідомлялося, що в Ірані спалахнули антиурядові акції протесту, спровоковані безробіттям, високою вартістю життя, корупцією і агресивною зовнішньою політикою влади.

Жертвами зіткнень із силовиками стали вже понад 20 осіб.

НВ

Зверніть увагу