В Єревані прихильники Пашиняна вийшли на вулиці в очікуванні виборів прем'єр-міністра

8 травня 2018, 11:17
257
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Прихильники Пашиняна очікують результатів виборів прем'єр-міністра Вірменії

У столиці Вірменії Єревані прихильники лідера протестного руху Нікола Пашиняна зібралися на площі Республіки в очікуванні виборів прем'єр-міністра країни.

На вулиці вийшли десятки тисяч прихильників Пашиняна, повідомляє Радіо Азатутюн.

Сам Пашинян закликав своїх прихильників зібратися на площі Республіки в центрі Єревана для святкування "епохальної перемоги".

Напередодні правляча Республіканська партія Вірменії заявила, що 8 травня "у Вірменії буде прем'єр-міністр".

Варто відзначити, що опозиціонер Пашинян є єдиним кандидатом на прем'єрський пост.

Якщо сьогодні парламенту Вірменії не вдасться обрати прем'єр-міністра, то головний законодавчий орган країни буде розпущений і будуть призначені дострокові парламентські вибори.

Для того, щоб зайняти пост прем'єра, Пашиняну необхідно отримати голоси 53 депутатів в 105-місцевому вірменському парламенті.

Тиждень тому Республіканська партія Вірменії (РПА), яка має більшість у парламенті, заблокувала обрання лідера протестного руху.

Політична криза в Вірменії загострилась після призначення колишнього президента країни Сержа Саргсяна прем'єр-міністром на тлі зміни форми правління на парламентську республіку. Це обурило громадян, які розцінили прем'єрство Саргсяна як узурпацію влади.

Після 11 днів акцій протесту Серж Саргсян оголосив про свою відставку. Тимчасово виконуючим обов'язки прем'єра був призначений Карен Карапетян, соратник Саргсяна з правлячої Республіканської партії Вірменії.

 

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект