В Єревані мітингувальники увірвалися в мерію

16 травня 2018, 15:58
257
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Чинний мер представляє правлячу партію і не має наміру залишати свій пост. На фото - огорожа парку, який викликав протести

Фото: Новини Вірменії

Мітингувальники увірвалися в будівлю мерії Єревана, вимагаючи відставки градоначальника Тарона Маркаряна.

Протест громадян викликала реконструкція парку. Вони стверджують, що на території зрубали зелені дерева.

Про це пише видання Новини Вірменії.

У свою чергу представники комунальних служб міста підтверджують вирубку, але пояснюють її тим, що в парку мають намір висадити більш вдалі види дерев.

У соцмережах поширили фотографії з території парку поблизу пам'ятника Мяснікяна, звідки було вирубано багато дерев.

Активісти в середу, 16 травня, прийшли з мітингом до мерії і вимагали коментаря Маркаряна. Мер не вийшов до учасників акції протесту. В результаті вони самі увійшли в будівлю повз турнікет і увійшли всередину, незважаючи на протидію охорони.

У свою чергу представники мерії пообіцяли демонстрантам зустріч з Маркаряном, але "в більш спокійній обстановці". При цьому віце-мер Камо Арея запевнив співгромадян, що питання про відставку мера на порядку денному відсутнє.

За даними міськради, реконструкцію парку проводять повністю за рахунок благодійників та мають намір зберегти його призначення.

Фото: Новини Вірменії

Після успішної оксамитової революції жителі Єревана продовжують вимагати відставки мера міста, який є членом правлячої Республіканської партії Вірменії.

Політична криза в Вірменії загострилася після призначення колишнього президента країни Сержа Саргсяна прем'єр-міністром на тлі зміни форми правління на парламентську республіку. Це обурило громадян, які розцінили прем'єрство Саргсяна як узурпацію влади.

Після 11 днів акцій протесту Серж Саргсян оголосив про свою відставку. Тимчасово виконуючим обов'язки прем'єра був призначений Карен Карапетян, соратник Саргсяна з правлячої Республіканської партії Вірменії.

12 травня президент Вірменії Армен Саркісян підписав укази про призначення нових членів уряду - Кабінет міністрів країни повністю сформований. Парламент Вірменії обрав лідера протестного руху Нікола Пашиняна прем'єр-міністром країни.

Найближчий союзник в регіоні. Пашинян вперше зустрівся з Путіним