В Японії стратили лідера секти Аум Сінрікьо - ЗМІ

6 липня 2018, 06:35
4265
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Засновник секти Аум Сінрікьо Секо Асахара

В Японії стратили засновника та лідера екстремістської секти Аум Сінрікьо Секо Асахару (справжнє ім'я - Тідзуо Мацумото), повідомляє телеканал NHK з посиланням на джерела.

Крім Асахари страчено кілька його прихильників.

У 2004 році Секо Асахару і 12 його прихильників засудили до смертної кари. Відтоді вони чекали на виконання смертного вироку. Адвокати намагалися оскаржити вирок і дійшли до Верховного суду, але він відмовив їм у апеляції.

У березні 1995 року учасники секти влаштували теракт у метро Токіо, розпорошивши нервово-паралітичний газ зарин. Тоді загинули понад 10 осіб, ще близько шести тисяч постраждали.

Слідство у справі членів Аум Сінрікьо тривало понад 20 років. Усього винними було визнано майже 200 осіб, а 13 з них засуджено до смерті.

Співрозмовники NHK розповіли, що в останні кілька років Асахара відмовлявся зустрічатися з членами своєї сім'ї чи адвокатами.

Релігійна секта Аум Сінрікьо була заснована в Японії в 1980-х роках. З моменту заснування вона залучила багато молодих прихильників. Її чисельність за різними даними становила від 30 до 50 тисяч осіб. У 1994 році сектанти вбили вісім осіб, коли розпорошили газ зарин в місті Мацумото в Нагано.