В Італії ультраправі та популісти домовилися про кандидатуру прем'єра

21 травня 2018, 14:07
307
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Противник ультраправої партії Ліга Півночі в образі її лідера Маттео Сальвіні

В Італії ультраправа партія Ліга Півночі і антисистемна політсила Рух п'яти зірок під час коаліційних перемовин домовилися про кандидатуру нового прем'єр-міністра.

Як пише The Guardian з посиланням на італійські ЗМІ, на цей пост висунуто представника П'яти зірок, професора права Джузеппе Конте. Останній є маловідомою фігурою в італійських політичних колах. 

За даними італійських ЗМІ, його кандидатуру узгодили лідер Ліги Півночі Маттео Сальвіні і лідер популістів Руху п'яти зірок Луїджі Ді Майо, які самі відмовились від прем'єрських амбіцій.

Також сторони досягли домовленості про розподіл портфелів в майбутньому уряді.

"Ми домовилися щодо глави і міністрів уряду і сподіваємося, що ніхто не накладе вето на вибір, який представляє волю більшості італійців", - цитує Сальвіні AFP.

Цілком ймовірно, що євроскептик і послідовний критик міграційної політики ЄС Сальвіні займе пост глави МВС, а Ді Майо стане міністром праці або економіки.

Втім, кандидатуру нового прем'єра і склад уряду повинен ще затвердити президент Італії Серджіо Маттарелла.

Нагадаємо, що на парламентських виборах в березні Ліга Півночі і Рух п'яти зірок в сумі набрали понад 50% голосів і почали коаліційні переговори.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект